- Категорія
- Здоровʼя
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Обмеження пов’язаних з РФ ліків змінить ринок в Україні, але не нашкодить пацієнтам – ЗМІ
Катастрофи на фармринку в Україні не сталося, і не існує переконливих свідчень того, що вона взагалі станеться.
Про це пише РБК-Україна, аналізуючи зміни на ринку, пов’язані із прийнятими у травні поправками до закону «Про лікарські засоби». Відповідно до них, Україна може позбавити реєстраційного посвідчення препарати, виробництво яких пов’язане з Росією та Білоруссю, навіть якщо вони були вироблені там компаніями з інших країн.
«Звісно, ринок буде поступово змінюватись. Але казати про відсутність ліків для пацієнтів зараз або у найближчому майбутньому немає підстав», - йдеться у публікації.
Видання пояснює: згідно з оновленим законом, кожен заборонений препарат має бути представлений в Україні як мінімум двома аналогами. Також заборона обігу вводиться не назавжди, а лише на період дії воєнного стану.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaПерше рішення щодо припинення дії реєстраційних посвідчень на ліки було ухвалене щодо 35 препаратів угорської компанії «Гедеон Ріхтер». Ця компанія продовжує виробляти ліки на території Росії і таким чином через сплату податків до російського бюджету опосередковано фінансує війну проти України.
Автори статті також звертають увагу на те, що після прийняття закону низка діячів в Україні обурюються тим, що українські виробники намагаються витіснити з ринку іноземних.
«Підозрюють українські компанії у тому, що вони є бенефіціарами «вигнання» з ринку іноземної продукції, але ніхто не зробив дві важливі речі, які б це підтверджували: не надали переконливих даних про те, як саме зміниться структура ринку; не надали доказів того, що таке вже відбувається, бо закон діє аж з травня цього року», - зазначається у публікації.
За деякими даними, загальна частка іноземних ліків може впасти максимум на 6%. Але з цього не можна зробити висновок, що рівно настільки ж виросте частка українського виробника.
Видання наголошує: дух та буква закону про заборону ліків, що виробляються в РФ, полягає у тому, аби спонукати світові компанії піти з ринку Росії.