НБУ курс:

USD

41,34

+0,03

EUR

45,85

+1,22

Готівковий курс:

USD

41,00

40,88

EUR

45,45

45,20

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Кабмін дозволив імпорт обладнання для нових виробництв у шахтарських містах без сплати ПДВ

Кабмін дозволив імпорт обладнання для нових виробництв у шахтарських містах без сплати ПДВ
Фото: ua.depositphotos.com

Кабінет міністрів визначив, що нові підприємства у шахтарських містах зможуть завозити виробниче обладнання без сплати податку на додану вартість. Про це повідомляють прем'єр-міністр Денис Шмигаль та представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

На засіданні 3 листопада Кабмін затвердив відповідний порядок на виконання пункту 68.2 перехідних положень Податкового кодексу. Останній передбачає звільнення від ПДВ імпорту певного обладнання та комплектуючих до 1 січня 2037 року.

"Ідеться саме про нові підприємства, які створюються у 20 містах Волинської, Донецької, Луганської та Львівської областей та відповідають низці вимог", - вказав Шмигаль. Втім, список самих міст наразі не наводиться, а відповідну постанову уряд ще не опублікував.

Прем'єр лиш зазначив, що завдяки цьому рішенню інвестор отримає вигідні умови, люди в цих шахтарських містах — нову роботу, громади — нові можливості, а держава — простір поступово реорганізовувати збиткові шахти або шахти, які закриваються.

Спрощення підтвердження ступеня локалізації виробництва транспорту

Окрім цього, Кабмін у п'ятницю вніс зміни до порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, а саме це стосується виробників спеціалізованих вантажних автомобілів та автовишок, що раніше не вироблялися в Україні, а також нових моделей автобусів та автомобілів.

Їм дозволено поряд з сертифікатами відповідності використовувати для підтвердження ступеню локалізації сертифікат типу обладнання (або сертифікат типу транспортного засобу) чи свідоцтво про присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI), що входить в структуру ідентифікаційного номера колісного транспортного засобу (VIN).

"Це дасть змогу підтримати саме українських виробників при державних закупівлях. Ті, хто зараз інвестує у нові виробництва, нові лінії, нові розробки, матимуть стимули від держави", - вказав Шмигаль.

Джерело фото: ua.depositphotos.com