НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Не тільки танки: німецький концерн Rheinmetall планує виробляти HIMARS

Не тільки танки: німецький концерн Rheinmetall планує виробляти HIMARS

Концерн Rheinmetall, який відомий своїми танками Leopard, готовий значно збільшити виробництво танкових і артилерійських боєприпасів, щоб задовольнити високий попит на них в Україні та на Заході, а також може почати виробництво РСЗВ HIMARS у Німеччині

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це заявив генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер, пише Reuters.

За його словами, компанія може розпочати виробництво реактивних систем залпового вогню HIMARS у Німеччині і веде переговори з Lockheed Martin, американською компанією, яка виробляє реактивні системи залпового вогню HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System), які активно використовуються українськими військами.

"На Мюнхенській конференції з безпеки, яке пройде у лютому, ми плануємо укласти угоду з Lockheed Martin про початок виробництва HIMARS у Німеччині. У нас є технологія для виробництва боєголовок, а також для ракетних двигунів, і у нас є вантажівки для встановлення пускових установок", — сказав Паппергер, додавши, що угода може призвести до інвестицій у кілька сотень мільйонів євро, з яких Rheinmetall профінансує основну частину.

Крім того, потужність виробництва 155 мм снарядів може бути збільшена до 450-500 тисяч на рік. Це зробить Rheinmetall найбільшим виробником обох видів боєприпасів.

"Ми можемо виробляти 240 тисяч танкових боєприпасів (120 мм) на рік, що більше, ніж потрібно усьому світу", – сказав Паппергер.

У 2022 році Rheinmetall виготовила приблизно 60-70 тисяч одиниць на кожен із танкових та артилерійських снарядів. 

Попит на ці боєприпаси різко зріс після вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року не тільки через їх масове використання на полі бою, але й через те, що західні військові поповнюють власні запаси.

Паппергер сказав, що нова лінія для виробництва боєприпасів середнього калібру, які використовуються, наприклад, для зенітних танків Gepard німецького виробництва в Україні, запрацює до середини року.

Нагадаємо, довгоочікуване рішення Німеччини відправити в Україну танки Leopard, які виробляє оборонний концерн Rheinmetall спільно з Krauss-Maffei Wegmann, підняло акції майже 134-річної фірми до рекордного рівня.