НБУ курс:

USD

41,48

--0,01

EUR

44,75

+0,00

Готівковий курс:

USD

41,43

41,33

EUR

45,13

44,95

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Досвід українських спеціалістів є надзвичайно цінним – директор "Microsoft Україна" Леонід Полупан

Microsoft
Досвід українських спеціалістів є надзвичайно цінним

Українські спеціалісти з офісу “Microsoft Україна” накопичили величезну кількість знань у сфері відбиття кібератак, і цей досвід є корисним для багатьох країн.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це розповів регіональний директор "Microsoft в Україні" Леонід Полупан в інтерв'ю DOU.

Він зазначив, що з початку повномасштабного російського вторгнення компанія Microsoft надала Україні понад 540 мільйонів доларів у вигляді гуманітарної допомоги, технологічних грантів, підтримки критичної інфраструктури тощо, і цей процес продовжується.

Досвід українських спеціалістів є дуже цінним

Директор "Microsoft Україна" наголосив, що наразі Україна є однією з найбільш атакованих країн у світі – в секунду блокується близько 4000 кібератак. Українські спеціалісти накопичили величезну кількість знань, і цей досвід цінний багатьом країнам.

"Наприклад, нинішня ситуація показує, що в кібератаках усе більше бере участь штучний інтелект. Потім український досвід поширюється, щоб зробити весь світ безпечнішим", - розповів Полупан.

За його словами, компанія регулярно оновлює програмне забезпечення відповідно до кібервикликів, з якими стикається. І це ПЗ далі використовують компанії по всьому світу, а успішні практики стають базою для політик інших компаній чи держав. Крім того, українські фахівці діляться своїм досвідом, консультують бізнеси щодо стійкості.

Які напрями діяльності компанії є найважливішими

Також Полупан зазначив, що найважливішими напрямами діяльності компанії є кібербезпека та штучний інтелект.

"А ШІ — напевно, одна з найбільш революційних технологій, яку ми коли-небудь бачили. І він може допомогти Україні впоратися з багатьма викликами, вийти на лідерські позиції в різних галузях. Наприклад, завдяки таким ШI-інструментам, як Microsoft Security Copilot, спеціаліст із базовими навичками з кібербезпеки зможе значно підвищити рівень захищеності своєї компанії", - розповів він.

На питання щодо того, спеціалісти яких IT-напрямів працюють в українському офісі, Полупан відповів, що здебільшого це – фахівці з кібербезпеки.

"Ті, хто працює з Microsoft Copilot та іншими агентами на базі штучного інтелекту. Інші напрями теж є, тобто маємо набір абсолютно різних спеціалістів", - зазначив він.

Чи відкриватимуться нові вакансії в Україні

За словами Полупана, українського офісу Microsoft майже не торкнулись скорочення штату в останні роки, на відміну від інших світових IT-компаній. Більш того, він оголосив, що станом на зараз компанія відкриває нові вакансії в Україні.

"Шукаємо ми Data AI спеціаліста. Ще одна вакансія відкриється за кілька днів. Тобто ми готові наймати в Україні. Оскільки працюємо у Центральній Європі, у нас також відкриті вакансії в Польщі, Литві, Естонії, Румунії", - розповів він.

Також директор "Microsoft Україна" повідомив, що компанія пропонує широкий спектр інструментів і ресурсів для розвитку різних навичок через такі платформи, як Microsoft Learning, GitHub або LinkedIn Learning. Таким чином будь-хто з українців має доступ до понад 600 курсів, які охоплюють багато різних тем.

Нагадаємо, що згідно з опитуванням DOU, найбажанішим роботодавцем для українських IT-спеціалістів є компанії Grammarly, MacPaw, mono та NVIDIA.

Також варто додати, що у 2024 році частка нових спеціалістів в українському IT зменшилася до рекордно низьких 24%, що є найнижчим показником за останні десять років. Окрім того, кількість айтівців, які планують емігрувати, зросла до 15%.