- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Податкові надходження до місцевих бюджетів збільшились на 18,2%: найбільше зросли акцизи та туристичний збір

У першому кварталі 2025 року надходження до місцевих бюджетів склали 115,6 млрд грн, що на 18,2% (17,8 млрд грн) перевищує показник за аналогічний період минулого року. Для порівняння, за січень–березень 2024 року платники податків спрямували до місцевих бюджетів майже 97,8 млрд грн.
Про це інформує пресцентр Державної податкової служби.
Про джерела наповнення
Податок на доходи фізичних осіб забезпечив майже 55,3% усіх надходжень до місцевих бюджетів у першому кварталі 2025 року. За цей період було сплачено 63,9 млрд грн, що на 21,3% більше, ніж у січні–березні 2024 року, коли надходження становили 52,7 млрд грн.
Серед ключових джерел наповнення місцевих бюджетів у першому кварталі 2025 року були:
- акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів — 620,2 млн грн, що на 78,1% перевищує минулорічні надходження;
- туристичний збір — 66,4 млн грн, що на 30,9% більше, ніж за аналогічний період 2024 року;
- єдиний податок — 19,8 млрд грн, що на 13,3% більше, ніж за аналогічний період 2024 року;
- податок на майно — 12,8 млрд грн, із приростом у 14,3% порівняно з минулим роком;
- податок на прибуток підприємств — 11,4 млрд грн, що на 11% більше, ніж у 2024 році;
- рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення — майже 1,1 млрд грн (+5,8% до показника минулого року);
Отримані кошти дозволять громадам покращити розвиток свого регіону, забезпечити фінансування місцевих програм та соціальну підтримку мешканців.
Нагадаємо, у 2024 році платники податків сплатили до бюджету 51,2 млрд грн військового збору. Вже в перші два місяці 2025 року сума надходжень склала 22,1 млрд грн, що свідчить про значний рівень виконання збору в поточному році.