НБУ курс:

USD

41,69

+0,02

EUR

47,42

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,55

41,48

EUR

47,70

47,50

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Розмінування України: сертифікація операторів та техніки пришвидшилась удвічі

Розмінування України: сертифікація операторів та техніки пришвидшилась удвічі
Наразі вже налічується 80 операторів протимінної діяльності. Фото: Мінекономіки

Сертифікація операторів протимінної діяльності пришвидшилася більш ніж удвічі, Минулого року їх кількість зросла з 28 до 73, а наразі вже налічується 80.

Про це повідомив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний під час засідання Міжвідомчої робочої групи з гумрозмінування.

Міжвідомча робоча група також обговорила реалізацію експериментального проєкту з сертифікації механізованих засобів розмінування.

Як зазначив Ігор Безкаравайний, у 2023 році було видано лише 1 сертифікат, тоді як у 2024 вже 16 сертифікатів та угод на право застосування сертифіката відповідності продукції.

Учасники засідання також розглянули кроки, які можуть посилити можливості Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки у сертифікації техніки та обладнання для розмінування.

На засіданні також обговорили:

  • створення робочої групи для розробки технічного регламенту на основі результатів експериментального проєкту з сертифікації машин та обладнання для розмінування;
  • укомплектування органів оцінки відповідності фахівцями у необхідній кількості для повного проведення інспектування очищених територій;
  • розробку автоматизованої моделі для визначення пріоритетності робіт у сфері гуманітарного розмінування;
  • моніторинг діяльності сертифікованих операторів.

Про розмінування України

Україна на рівні державного стандарту унормувала використання безпілотних літальних апаратів та супутникових знімків для обстеження територій, забруднених вибухонебезпечними предметами.

Додамо, з початку великомасштабної війни сапери відновили використання 35 тис. кв. км української території. З них близько 17 тис. кв. км були очищені в 2024 році.

Слід зазначити, що Україна сподівається повернути 80% потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами та мінами земель у господарське використання протягом 10 років.