НБУ курс:

USD

41,53

+0,08

EUR

48,07

+0,37

Готівковий курс:

USD

41,47

41,42

EUR

48,33

48,20

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В майбутньому Україна може змінити курсоутворювальну валюту з долара на євро – НБУ

НБУ
Після вступу в ЄС НБУ прив'яже гривню до євро

У певний момент після набуття Україною членства в Європейському Союзі Національний банк України повинен буде змінити курсоутворювальну валюту – з долара на євро.

CEO + HRD — тандем, що зберігає бізнес у бурю. Досвід топових лідерів команд України

2 липня на HR Wisdom Summit дізнайтеся про ефективне та стратегічне партнерство між керівником і тим, хто створює бізнес-цінності завдяки управлінню талантами

Забронювати участь

Про це повідомляє Delo.ua з посиланням на інтерв’ю заступника голови правління НБУ Сергія Ніколайчука для видання Forbes.ua.

Чи відмовиться Україна від долара на користь євро

За словами заступника голови правління НБУ, наразі долар США є курсоутворювальною валютою для центробанка. Більшість показників, якими оперує НБУ, обліковуються в доларах. 

"Але наше майбутнє – членство в Євросоюзі. Набуваючи його ми зобов’язуємось у ще більш далекому майбутньому перейти на євро. Коли ми будемо в ЄС, звичайно, основні наші показники зовнішнього сектора обліковуватимуться в євро" запевняє Ніколайчук.

У певний момент часу після набуття членства в Євросоюзі Україна повинна буде змінити курсоутворювальну валюту – з долара на євро. Наразі спеціалісти НБУ вивчають це питання, аналізуючи потенційні "плюси та мінуси" подібного рішення.

"Але в короткостроковій перспективі таке питання не стоїть" говорить заступник голови правління НБУ.

Чи відмовиться Україна від гривні на користь євро

За словами Сергія Ніколайчука, під час вступу в Євросоюз країни беруть на себе зобов’язання перейти на євро у певній часовій перспективі. Але багато країн ЄС досі вважають доцільним мати власні валюти і доволі категоричні в цьому.

"Це буде дуже-дуже далекий шлях. За 10–15 років ми тільки оцінюватимемо, наскільки готові і наскільки нам це потрібно" каже заступник голови правління НБУ.

Нагадаємо, раніше Delo.ua писало про те, що на тлі глобального ослаблення курсу долара США щодо основних світових валют – українці не поспішають виходити з доларових заощаджень на користь євро чи гривні.

Також видання писало про те, що Національний банк України розглядає можливість поступового переходу на євро у валютних інтервенціях. Наразі основною валютою для таких операцій залишається долар США, а потенційні зміни розглядаються у довгостроковій перспективі.