НБУ курс:

USD

41,77

--0,07

EUR

48,84

--0,21

Готівковий курс:

USD

41,70

41,62

EUR

49,25

49,05

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В Одеському порту запрацювала система управління логістикою DocPort: які переваги

Одеський порт
Одеський порт. Фото: omtp.com.ua

В Одеському порту для поліпшення логістики впровадили систему управління рухом вантажного автотранспорту DocPort.

СПЕЦПРОЄКТ: ВЛАСНА СПРАВА

Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і  вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.

Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні

Дізнайтесь більше

Про це повідомляє пресслужба ДП "Адміністрація морських портів України".

Переваги системи DocPort

Зазначається, що система DocPort дозволяє заздалегідь оформлювати перепустки для водіїв і передавати їх у зручному форматі — одразу в месенджер. Для цього потрібен будь-який пристрій (телефон, планшет, ноутбук) з доступом до інтернету.

Основна мета DocPort — зменшити черги на в’їзді до порту, мінімізувати простої вантажівок, стабілізувати автопотік і зробити обробку вантажів ефективнішою.

Крім того, система дає змогу зберігати дані про вантажі, автопарк, готувати документи для в’їзду, контролювати чергу та швидко реагувати на нештатні ситуації — наприклад, у разі поломки транспорту.

Також використання системи DocPort скорочує обсяг бюрократичних процедур під час перевірок при в’їзді.

Як зауважують в АМПУ, DocPort працює через механізм "дозованого заїзду": водії чекають на спеціальних майданчиках, де можуть активувати свої перепустки. Завдяки цьому активну перепустку в порт отримують ті машини, які фактично готові до в’їзду на територію. Уся інформація зберігається в єдиній базі, тому водія та авто потрібно зареєструвати лише один раз — ці дані будуть доступні в усіх портах, які підключені до системи.

Система безкоштовна для всіх учасників ринку та відкрита для підключення інших компаній, залучених до обробки вантажів.

"Ми повинні забезпечувати швидкість і максимальну керованість усіх логістичних процесів. DocPort дозволяє нам мінімізувати ризики та підвищувати якість обслуговування для всіх учасників ринку. Ми послідовно масштабуємо це рішення у ключових морських портах України: після Рені, Ізмаїла та Чорноморська логічним етапом стала Одеса — один із найважливіших логістичних центрів країни. Ми впевнені, що цифрові рішення мають стати стандартом у роботі всієї портової системи", — зазначив голова АМПУ Олександр Семирга.

Зауважимо, у першому кварталі 2025 року українські морські порти обробили 23 мільйони тонн вантажів. 

Найбільші обсяги перевалки традиційно зафіксовано у портах Великої Одеси. Загалом вони забезпечили перевалку 20,7 мільйона тонн вантажів. Зокрема, порт Південний обробив 10,6 млн тонн, Чорноморський порт — 6,6 млн тонн, а Одеський порт — 3,5 млн тонн.