НБУ курс:

USD

41,28

+0,10

EUR

45,55

+0,52

Готівковий курс:

USD

41,30

41,17

EUR

46,14

45,86

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В Україні заброньовано близько 5% IT-фахівців - Наталія Микольська, Дія.City

В Україні заброньовано близько 5% IT-фахівців - Наталія Микольська, Дія.City
Фото ілюстративне

В Україні заброньовано 14-18 тисяч військовозобов'язаних чоловіків з галузі IT, тоді як всього їх в країні налічується близько 300 тисяч. Про це в інтерв'ю Delo.ua розповіла Наталія Микольська, голова Спілки зі стратегічних трансформацій і глобалізації бізнесу. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

"Навести точні цифри складно, бо ця інформація не є відкритою. Ми робили експертні розрахунки з іншими спілками у жовтні 2024 до призупинення бронювання та його подальшого відновлення: тоді було заброньовано від 14 000 до 18 000 айтівців з близько 300 000 фахівців", - розповіла вона в інтерв'ю. 

Також вона назвала міфом інформацію, що в Україні заброньована майже половина працівників IT-галузі. 

За її словами, Спілка неодноразово доносила до уряду, що саме ця галузь дає валюту для країни, за яку купується також і озброєння для Сил оборони. Люди є основним активом технологічних компаній, і будь-який інвестор має бути впевненим, що його компанія зможе розвиватися, а працівники залишаться на своїх робочих місцях і зможуть працювати над  IT-продуктом.

Крім того, специфіка ІТ-бізнесу вимагає від працівників виїжджати у відрядження за кордон, без цього технологічний бізнес просто не буде розвиватися – він навіть не зможе утримуватися на своєму рівні. Наталія Микольська уточнює, що її спілка опитала близько 170 ІТ-компаній, і найважливішою можливістю від держави вони назвали бронювання та вільний виїзд в закордонні. Представник компанії повинен мати можливість поїхати, поспілкуватися з інвесторами, відвідати важливу виставку, зустрітися з потенційними клієнтами. 

"Без ефективного, прозорого, зрозумілого і довгострокового бронювання фахівців технологічна галузь не може залучати інвестиції. Треба показати, що твоя ключова команда принаймні два роки буде з тобою. І механізм цього бронювання є прозорим та ефективним", - констатувала вона. 

Більше про вплив підвищення податків на технологічний бізнес, про очікування іноземних інвесторів та плани на 2025 рік Наталія Микольська розповідає в інтерв'ю "Український IT-бізнес продовжує розвиватися всупереч війні" для Delo.ua. 

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні від мобілізації заброньовано 900-950 тисяч військовозобов'язаних.

За його словами, ця кількість є "прийнятною", вона фіксована вже тривалий час і не впливає на процеси мобілізації, які потрібні Генеральному штабу ЗСУ й Міністерству оборони України.

Також 1 грудня 2024 року в Україні запрацював оновлений порядок бронювання військовозобов’язаних від призову на військову службу під час мобілізації, затверджений постановами Кабінетом міністрів від 22 та 29 листопада.