На посаду голови АРМА претендують люди з оточення оголошеного в розшук "куратора Мін’юсту" — ЗМІ

На посаду голови АРМА претендують люди з оточення оголошеного в розшук "куратора Мін’юсту"  —  ЗМІ

30 січня комісія з обрання керівника АРМА допустила до конкурсу 16 з 19 учасників, двох відхилила

До участі у конкурсі на голову Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) допустили осіб, що належать до близького оточення оголошеного в розшук Андрія Довбенка, якого у ЗМІ називають "смотрящим" за Мін’юстом часів міністра Павла Петренка.

Як повідомляють "Наші гроші", мова йде про Сергія Шкляра, Андрія Потьомкіна та Віктора Дубовика, які так або інакше асоціюються з підозрюваним НАБУ Довбенком. 

За даними видання, Шкляр у 2015 році став заступником міністра юстиції з питань виконавчої служби, зокрема займався запуском автоматичної системи розподілу виконавчих проваджень в період "кураторства" Довбенка. У лютому 2018 року правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження про ручне втручання у автоматичний розподіл. А вже у травні того ж року Шкляр звільнився за власним бажанням. 

Андрій Потьомкін з 2015 року був помічником міністра юстиції Павла Петренка та три роки працював на різних позиціях в міністерстві. У 2019 році працював головним юристом АРМА, і саме в цей час агентство погрузло в численних корупційних скандалах, за результатами розслідування яких топ-менеджменту АРМА того періоду вже вручено підозри. 

До приходу в Мін'юст Потьомкін працював у ТОВ "Юридична група Ел Сі Еф" Анни Огренчук – дружини Андрія Довбенка. Саме Довбенко, за версією НАБУ, був організатором махінацій з майном АРМА, які завдали збитків на 485 мільйонів гривень. 

Віктор Дубовик, за словами редактора Наших грошей Юрія Ніколова, у 2013 році був радником першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова з угрупування "младореформаторів" Януковича. Потім працював у юридичній компанії "Волхв" Олександра Навальнєва. "За неймовірним збігом обставин журналісти різних ЗМІ одночасно брали коментарі саме у Довбенка і Дубовика, або у Довбенка і Навальнєва. А у 2020 році Дубовик перебрався в Мінюст, звідки швидко і пішов працювати керівником Офісу протидії рейдерству", - цитує Ніколова УНІАН.

Водночас, за інформацією ЗМІ, ще один претендент на керівника АРМА в нинішньому конкурсі – Станіслав Серьогін, якого ще в період роботи Потьомкіна призначено начальником Центрально-Західного територіального управління АРМА. Рідний брат Станіслава, Олександр Серьогін, – у минулому член НАЗК – був адвокатом БЦ "Навігатор", якому АРМА за рішенням Андрія Потьомкіна, як голови тендерного комітету, віддала в розпорядження арештований бізнес-центр "Гулівер", пов'язаний зі структурами міністра часів Януковича Олександра Клименка. 

30 січня комісія з обрання керівника АРМА допустила до конкурсу 16 з 19 учасників, двох відхилило.