Польща пропонує Німеччині передати Patriot Україні

Польща пропонує Німеччині передати Patriot Україні

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся до німецьких колег з проханням передати пропонований Польщі ЗРК Patriot Україні для розміщення біля західного кордону. Згодом цю ініціативу підтримав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це 24 листопада повідомило агентство PAP.

"Після подальших ракетних обстрілів Росії, я попросив Німеччину, щоб запропоновані Польщі батареї Patriot були перекинуті в Україну і розміщені на західному кордоні. Це вбереже Україну від подальших жертв і знеструмлень та підвищить безпеку на нашому східному кордоні" - написав Блащак у Twitter 23 листопада.

Наступного дня під час пресконференції Моравецькому задали запитання, чи консультувався з ним міністр оборони. Прем’єр відповів, що були розмови про те, як найкраще використати пропозицію Берліну для захисту територій Польщі, що прилягає до кордону з Україною.

"Звісно, я вважаю, що пропозиція, яку ми зробили, буде доброю пропозицією, яка захистить цю частину землі, цей кордон, це західне українсько-польське прикордоння і це східне польсько-українське прикордоння. Ми робимо все, аби забезпечити максимальну безпеку в цій частині Польщі", — сказав очільник уряду.

Він наголосив, що західний кордон України і східний кордон Польщі є "простором, який перебуває під загрозою" і потурбує захисту.

Нагадаємо, Німеччина запропонувала Польщі системи протиракетної оборони Patriot для безпеки повітряного простору після падіння ракети на польській території.

Зазначимо, що у вересні стало відомо, що українська сторона припинила публічно запитувати у США системи ППО Patriot, винищувачі F-16 і безпілотники Gray Eagle. Але в закритих кабінетах представники Вашингтону та Києва обговорюють це питання.