НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Представниця Зеленського розповіла, що планується робити з російськими документами в Криму

Таміла Ташева
Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева. Фото: ppu.gov.ua

Україна після деокупації Криму планує провести поетапну верифікацію російських документів, виданих на півострові. Про це заявила представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева в інтервʼю "РБК-Україна".

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Вона зазначила, що Україна ніколи не визнавала та не визнаватиме російські паспорти, видані на окупованій території.

"Наше бачення таке, що має бути певна поетапна верифікація таких документів. Є документи, які першочергово потрібно верифікувати, наприклад, щодо народження/смерті. До речі, по цьому є вже певна робота – в Верховній Раді зареєстрований і проходить комітети законопроект №9069 щодо запровадження адміністративної процедури отримання свідоцтв щодо народження, смерті, шлюбу", – висловилася чиновниця.

Також є питання верифікації вироків у кримінальному й адміністративному процесах, адже за час окупації Криму там було винесено 1 200 000 судових рішень. За словами Ташевої, всі їх необхідно переглянути.

"Звісно, коли ми говоримо про політично вмотивовані справи, проти Нарімана Джеляла й інших політв’язнів, все зрозуміло – ми їх просто випускаємо на волю. Але що робити з усіма справами по загальнокримінальних статтях? Вбивці, ґвалтівники, крадії, наприклад. Зрозуміло що ми не можемо відкрити двері тюрем – і випустити їх на волю. Тому потрібно буде переглянути такі справи в терміновому порядку", – сказала представниця президента.

Що стосується угод про продаж майна, то серед них є ті, за якими немає суперечок, і ті, які можуть бути оскаржені.

"Може бути ситуація, що спочатку відбулася експропріація майна, а потім воно було передано іншій особі. Таку незаконну дію потрібно верифікувати, переглянути і відповідно, скоріш за все, повернути майно першому власнику", – зауважила Ташева.

Вона пояснила, що угоди необхідно буде перереєструвати за українським законодавством. Однак у випадку з росіянами, які придбали майно на півострові, і яких видворять із півострова, необхідно розробляти компенсаційні механізми.

"Можуть бути питання щодо його (росіянина, – ред.) майна, за яке він ніби заплатив власні кошти. В подальшому така особа, скоріш за все, буде звертатися до Європейського суду з прав людини з позовом проти України", – сказала чиновниця.

За її словами, компенсації не обовʼязково має платити Україна. Це пропонуватимуть покласти на плечі Росії, адже все, що відбувається на тимчасово окупованій території, є відповідальністю країни-окупанта.