У ЄС готові схвалити виділення Україні €5 мільярдів, проти тільки Угорщина - ЗМІ

У ЄС готові схвалити виділення Україні €5 мільярдів, проти тільки Угорщина - ЗМІ
Фото: Depositphotos

Усі країни-члени Європейського союзу, окрім Угорщини, 2 вересня на робочому рівні погодилися фінансово гарантувати ще 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги у вигляді довгострокових кредитів для України, повідомляє Euractiv.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За даними джерел видання, Європейська комісія має намір висунути офіційну пропозицію з цього питання наступного тижня (5-11 вересня), незважаючи на опір угорського уряду. У самій Єврокомісії такі терміни також підтвердили.

"Як тільки пропозиція комісії буде прийнята, вона буде розглянута Європейським парламентом та Радою", - наголосив представник Єврокомісії.

Очікується, що міністри економіки країн ЄС підпишуть політичну декларацію на підтримку виділення Україні макрофінансової допомоги у 5 мільярдів євро наприкінці наступного тижня, коли в Празі проходитиме їхня неформальна зустріч, а офіційно пакет буде прийнято на засіданні Ради із загальних питань, яке відбудеться 20 вересня у Брюсселі.

Ці 5 мільярдів євро є частиною обіцяного ЄС Україні ще у травні пакета у розмірі до 9 мільярдів євро. При цьому досі було офіційно узгоджено виділення лише 1 мільярда євро під гарантії бюджету ЄС, який, однак, не дозволяв гарантувати більше.

8 мільярдів євро, що залишилися, повинні були бути забезпечені фінансовими гарантіями держав-членів, що призвело до складних дискусій про те, яку суму може внести кожна держава-член.

За даними ЗМІ, Німеччина виступила проти надання додаткових кредитів Україні через ризик її дефолту та за те, щоб просто віддати їй гроші у вигляді грантів.

Зазначимо, що Німеччина, яка є найбільшою країною Євросоюзу, 1 липня вже подарувала Україні 1 мільярд євро на фінансування першочергових бюджетних видатків.

Обговорення ж щодо 3 мільярдів євро, що залишилися, як підтвердили в Єврокомісії, країни-члени союзу поки продовжують, оскільки єдиної думки щодо того, чи мають вони бути надані у вигляді грантів чи кредитів, немає.

Джерело фото: ua.depositphotos.com