НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Виробництво нарощують. У Пентагоні розповіли, яке озброєння потрібне й Україні, й Ізраїлю

Патрік Райдер
Речник Пентагону Патрік Райдер. Фото: сайт відомства

Україні та Ізраїлю потрібні артилерійські снаряди калібру 155 мм, і в США впевнені, що зможуть надати допомогу обом країнам. Про це заявив речник Пентагону генерал Патрік Райдер під час брифінгу.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Він зазначив, що Штати зможуть підтримати й Ізраїль, й Україну у їхніх потребах. Однак ситуації у цих країнах відрізняються.

"Так, [снаряди] 155 [мм] – це сфера, яка є спільною для обох. Але, загалом кажучи, це лише одна невелика сфера. І ми зараз не думаємо, що у нас будуть проблеми з забезпеченням їх обох", – сказав Райдер.

Також речник Пентагону додав, що щодо 155-міліметрових снарядів була дискусія, однак США та їхні союзники й партнери нарощують виробництво цих боєприпасів.

"Ми впевнені, що зрештою зможемо задовольнити ці потреби", – зауважив він.

Допомога Україні та Ізраїлю: кошти від США

Днями президент США Джо Байден подав до Конгресу запит щодо, зокрема, фінансування допомоги Україні й Ізраїлю та зміцнення безпеки американських кордонів. Загалом ідеться про 106 млрд доларів.

Якщо Конгрес підтримає виділення коштів, близько 14,3 млрд доларів у 2024 фінансовому році буде виділено Ізраїлю. Значна частина із цих грошей буде спрямована на підтримку систем протиповітряної та протиракетної оборони країни та інші закупівлі зброї.

Також Байден хоче отримати понад 9 млрд доларів на гуманітарну допомогу, зокрема для Ізраїлю та Гази, де населення стикається з гуманітарною кризою.

Що стосується України, то для неї може бути виділено 61,4 млрд доларів. Запит включає поповнення військового обладнання країни, надання допомоги в сфері економіки й безпеці й підтримку біженців у Штатах.