- Категорія
- Кар'єра
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Понад 4700 українців зможуть пройти навчання та здобути нову професію в рамках ініціативи Skills4Recovery
ЄС, Польща та Естонія приєдналися до діючої програми уряду Німеччини Skills4Recovery задля розширення можливостей для навчання молоді та дорослих в Україні і підготовки понад 4700 кваліфікованих спеціалістів для відновлення країни.
Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Там зазначають, що стартовий захід Спільної ініціативи Skills4Recovery відбувся 20 вересня 2024 року.
Що передбачає розширення допомоги
Згідно з повідомленням Мінекономіки, розширена допомога в межах Спільної ініціативи Skills4Recovery передбачає:
- збільшення більш ніж удвічі загальних внесків донорів у Skills4Recovery — з 10 млн євро до 25,5 млн євро;
- навчання понад 4700 кваліфікованих працівників для економіки України;
- підтримку 50 надавачів послуг професійної освіти;
- розповсюдження кращих практик щодо управління закладами освіти, інклюзії, цифровізації та співпраці з приватним сектором на всій території України;
- консультативну допомогу у формуванні політики для реалізації заходів Плану України у сфері розвитку людського капіталу та вступу до ЄС.
Крім того, розширюється географічне охоплення ініціативи із шести областей на всю територію України.
За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, подолання структурного безробіття і дисбалансів на ринку праці через розвиток людського капіталу — одне з пріоритетних завдань для Уряду.
Вона повідомила, що пів сотні навчальних закладів профтехосвіти отримають підтримку та можливість підвищити свої спроможності у підготовці затребуваних фахівців.
"Дякуємо партнерам за спільні кроки задля посилення людського капіталу в Україні", — додала вона.
Про Skills4Recovery
Нагадаємо, під час панельної дискусії на Міжнародній конференції з відновлення України URC-2024 у Берліні уряди України та Німеччини й загалом майже 50 країн, донорів, міжнародних партнерів та представників бізнес-спільноти створили Skills Alliance.
Мета ініціативи — надати можливість перекваліфікації чи кваліфікації понад 180 000 людей протягом наступних трьох років. У найближчі три роки на ці потреби планують виділити 700 млн євро.
Skills4Recovery пропонує навчання для внутрішньо переміщених осіб, молоді, ветеранів та вразливих груп, з особливим акцентом на такі галузі як будівництво, логістика, сільське господарство, послуги та виробництво. Міжнародні та українські бізнеси є ключовими партнерами Skills Alliance, адже саме вони найматимуть кваліфікованих працівників для відновлення України.