НБУ курс:

USD

41,24

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,66

41,60

EUR

44,20

44,00

USAID виділяє $1,8 млн на підтримку працевлаштування українців

USAID виділяє $1,8 млн на підтримку працевлаштування українців
Зображення: freepik

Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" виділяє 1,8 млн доларів на нову ініціативу, спрямовану на підвищення кваліфікації та перепідготовку фахівців відповідно до потреб ринку.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Що відомо про ініціативу

Згідно з повідомленням Мінекономіки, ініціатива складається з 8 компонентів, кожен з яких має бюджет 230 000 доларів, та триватиме в період з листопада 2024 року до 30 червня 2025 року.

Компанії та організації закликають подавати заявки на участь в одному або декількох компонентах ініціативи:

Компонент 1: Розбудова стійкої HR-спільноти для підтримки розвитку українського бізнесу та ринку праці.

Компонент 2: Підвищення кваліфікації та перепідготовка фахівців у секторах економіки з фокусом на їх працевлаштування.

Компонент 3: Збільшення залученості приватного сектору до процесу підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців шляхом удосконалення практик корпоративної соціальної відповідальності.

Компонент 4: Розширення професійних можливостей і працевлаштування ветеранів, ВПО, людей з інвалідністю, жінок та молоді через соціальні підприємства та соціально відповідальний бізнес.

Компонент 5: Підтримка будівельних та логістичних компаній у збільшенні працевлаштування жінок, молоді, людей з інвалідністю, ветеранів та ВПО.

Компонент 6: Комплексна підтримка і реінтеграція на ринку праці ветеранів, ВПО, людей з інвалідністю, жінок та молоді.

Компонент 7: Партнерства між закладами професійно-технічної освіти та приватним сектором для підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців.

Компонент 8: Ініціатива галузевого партнерства для працевлаштування студентів і молодих спеціалістів.

Щоб отримати додаткову інформацію про ініціативу та подачу заявок, потрібно перейти за посиланням.

Яка мета ініціативи

У відомстві зазначають, що цей проєкт допоможе молоді, ветеранам, людям з інвалідністю та внутрішньо переміщеним особам (ВПО) реалізувати свій потенціал на ринку праці, надаючи їм необхідні навички для затребуваних професій у найдинамічніших галузях економіки. Крім того, ініціатива передбачає підтримку жінок у здобутті навичок у професіях, де статистично переважали чоловіки.

Також повідомляється, що ініціатива спрямована на зміцнення партнерства між приватним сектором і навчальними закладами професійно-технічної освіти, надання стимулів приватному сектору з метою створення ними нових робочих місць та забезпечення шукачів роботи необхідними навичками для працевлаштування в перспективних галузях економіки.

В свою чергу міністерка економіки Юлія Свириденко нагадала, що дефіцит кадрів наразі є однією із головних проблем для бізнесу. Уряд розв'язує це питання через програми навчання та перенавчання.

"За даними Gradus Research, 88% українців готові змінити професію, причому 45% жінок розглядають можливість працювати у сферах, де раніше статистично переважали чоловіки. Нова програма USAID сприятиме покращенню ситуації на ринку праці у ключових секторах, таких як будівництво та логістика", - йдеться в її повідомленні.