НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Вакансії, написані українською, отримують на 17% більше відгуків — дослідження Work.ua

Вакансії, написані українською, отримують на 17% більше відгуків — дослідження Work.ua
Ілюстрація: freepik

За останні роки українська мова все більше домінує на ринку праці, витісняючи російську. У дослідженні 2024 року виявлено, що 97% вакансій вже написані українською, що є історичним максимумом, тоді як лише 1,5% оголошень ще публікуються російською.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться у дослідженні Work.ua.

У вересні 2024 року була зареєстровано 97% україномовних пропозицій роботи. Російською було написано 1,5% вакансій. У Work.ua. зазначають, що це, фактично, історичний мінімум.

Рівненщина — лідер за часткою україномовних вакансій

У вересні 2024 року Рівненська область продемонструвала найбільший відсоток україномовних вакансій — 99,9%. Загалом половина областей України вже має понад 99% пропозицій роботи державною мовою.

Найбільша частка російськомовних вакансій зафіксована в Одеській області, де 5,6% оголошень ще публікуються російською, але порівняно з 11% у 2023 році ситуація значно покращилася.

Цікаво, що найменша частка україномовних вакансій — у сфері дистанційної роботи, де лише 85,8% вакансій українською, через велику кількість оголошень англійською.

Великі компанії частіше використовують українську мову

Розмір та сфера діяльності компанії суттєво впливають на вибір мови вакансій. Великі компанії рідше використовують російську, натомість у сфері "Сили оборони" 99,6% вакансій написані українською.

Серед найбільш українізованих секторів також державні організації (99,3%) та дизайн (98,2%). Найменша українізація спостерігається у неприбуткових організаціях і сфері IT, де поширені оголошення англійською.

Україномовні вакансії — ключ до більшої кількості відгуків

Результати дослідження показують, що на вакансії українською мовою відгукуються на 17% більше кандидатів порівняно з російськомовними оголошеннями. Це може стати ефективним кроком для подолання дефіциту кадрів у багатьох секторах. Водночас найбільше відгуків отримують англомовні вакансії, що пояснюється вищою зарплатою та можливістю віддаленої роботи.

Молодь і жінки частіше складають резюме українською

Щодо резюме шукачів, 90,5% з них написані українською, що є значним зростанням порівняно з 71% у 2022 році. Англійською мовою написано 5,5% резюме, тоді як російською — лише 4%.

Молодь активно користується українською мовою: серед шукачів віком до 18 років 95,7% склали резюме державною. Серед старшого покоління, особливо віком 55+, лише 64,5% резюме написані українською, а 34% — російською.

Жінки частіше використовують українську мову для створення резюме (87%), тоді як чоловіки трохи більше схиляються до використання російської (18%).

Українізація за професіями: юристи — лідери, водії — аутсайдери

Юристи та фахівці зі страхування найбільш активні в українізації своїх резюме — 92% з них написані українською. Найменша частка україномовних резюме серед водіїв, працівників у сфері будівництва, охорони, робітничих спеціальностей і топменеджерів — лише близько 22% їхніх резюме написані російською.

Загалом, ринок праці в Україні активно українізується, що позитивно впливає на успішність пошуку роботи, особливо серед молоді та великих компаній.

Додамо, у вересні роботодавці розмістили рекордну кількість вакансій — 117 683 пропозиції роботи. Така активність роботодавців порівнянна з показниками 2021 року, коли кількість вакансій також перевищувала 117 тисяч. Проте, зарплати залишилися на рівні попередніх місяців, що викликає незадоволення серед шукачів роботи.