- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
8 з 10 українців стикались з кібершахраями - опитування
Опитування Rakuten Viber, проведене серед понад 35 тисяч українців, виявило, що 81% з них стикалися зі зловмисниками в інтернеті, і така ж кількість респондентів вважає, що за останній рік кібершахраїв стало більше.
Серед тих, хто стикався з шахрайством, 45% активно реагували на підозрілі повідомлення, тоді як 36% вибирали ігнорування таких інцидентів. Решта 19% респондентів зазначили, що не зустрічалися з подібними ситуаціями.
Також 82% опитаних вважають, що кількість кібершахраїв значно зросла за останній рік, лише 7% вважають, що кількість зловмисників залишилася на тому ж рівні, і лише 1% респондентів вважає, що шахраїв стало менше. Решта 10% респондентів не мають чіткої думки з цього питання.
Зазначається, що опитування було проведене в анонімній онлайн-формі серед понад 35 тисяч респондентів,переважно віком від 34 до 45 років.
Цікаво, що ситуація з кібершахрайством у 2024 році залишилася практично незмінною порівняно з 2023 роком. Тоді частка тих, хто отримував підозрілі дзвінки або повідомлення й реагував на них, становили 43%, а тих, хто ігнорував такі звернення, — 38%.
Кількість справ про шахрайство побила 12-річний рекорд
За даними Офісу генпрокурора, у першому кварталі 2024 року відкрили понад 24 тисячі кримінальних справ за статтею 190 (шахрайство) . Це значно більше, ніж в аналогійний період минулого року.
У 2023 році було відкрито 82,6 тисячі кримінальних проваджень про шахрайство. Це у 2,6 раза більше, ніж у 2022 році, коли вперше за тривалий час в Україні спостерігався сплеск активності аферистів.
Зауважимо, у найпоширеніших шахрайських схемах використовуються злам акаунтів у соцмережах, фейкові повідомлення про соціальні виплати та створення шахрайських сайтів про нібито соціальні виплати для обману громадян.
Фото: ua.depositphotos.com