В Україні планують заборонити Московський патріархат: Рада розгляне відповідний законопроєкт

В Україні планують заборонити Московський патріархат: Рада розгляне відповідний законопроєкт

Комітет гуманітарної політики на своєму засіданні 9 грудня рекомендував Верховній Раді розглянути законопроект №8221, який передбачає заборону в Україні Московського патріархату. 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Як людина з Маріуполя повністю підтримую рішення, які допомагають вичищати "рускій мір" з України", — прокоментував народний обранець.

В пояснювальній записці автори документу пояснюють, що Московський патріарха Російської православної церкви має згубний вплив на внутрішню ситуацію в Україні та становить загрозу національній безпеці, адже підпорядковується країні-агресору.

"Діяльність РПЦ, її структур та організацій, які зберігають будь-яке підпорядкування з РПЦ, має бути повністю заборонена на території України. Така заборона відповідає практичній реалізації міжнародного права у сфері прав людини, зокрема свободи совісті, що підтверджує законодавчий досвід Латвії, де на законодавчому рівні прийнято рішення про відокремлення Латвійської православної церкви від РПЦ", — зазначається в документі. 

Нагадаємо, СБУ провела вже серію обшуків у храмах УПЦ (МП) і кожного разу виявлялося, що богослужителі підтримують російську агресію та сприяють поширенню тез пропаганди серед парафіян.

Так, СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом прославляння "русского міра" в одному з храмів Києво-Печерської Лаври. Згодом співробітники спецслужби провили обшуки у Києво-Печерській Лаврі.

Крім того, нещодавно СБУ завершила контррозвідувальні заходи на об’єктах УПЦ (МП), які розташовані у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях.

На території єпархій виявлено російські паспорти, прокремлівську літературу, "документи" окупаційних адміністрацій і прапори терористичних організацій "Л/ДНР".