СБУ знайшла у чергової єпархії УПЦ (МП) методички з Москви, російське громадянство та посвідчення окупантів (ФОТО)

СБУ знайшла у чергової єпархії УПЦ (МП) методички з Москви, російське громадянство та посвідчення окупантів (ФОТО)

Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП). В результаті виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Керівник єпархії листувався зі своїми московськими кураторами — отримував "методички" щодо "особливостей" проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.

"Представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Зокрема, вимагали від священників УПЦ заперечувати збройну агресію РФ в Україні, розповідати про нібито утиски "московської церкви" тощо", — розповіли в СБУ.

Співробітники спецслужби під час обшуків знайшла склади з оптовими партіями прокремлівської літератури. Під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявили фотокопії посвідчень росіян, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Зокрема, знайшли посвідку "героя Росії", видану "за захоплення Криму" у 2014 році.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, тривають процесуальні дії.

Зазначимо, у вівторок, 22 листопада, СБУ почала проводити контррозвідувальні заходи на території Корецького Свято-Троїцького монастиря та приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ МП в Рівненській області. 

Також СБУ провела контррозвідувальні заходи у Києво-Печерській Лаврі в Києві для недопущення використання Лаври як осередку "руского міра". Ще раніше СБУ відкрила кримінальне провадження через російську пропаганду, яка звучала у Лаврі.