НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

68 провайдерів отримали 700 тисяч євро на відновлення інтернету: де покращать зв’язок

інтернет
Ще більше українців у деокупованих містах та селах отримають доступ до якісного інтернету. Фото: Depositphotos

Ще більше українців у деокупованих містах та селах отримають доступ до якісного інтернету - 68 українських операторів виграли гранти на телеком-проєкти. 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

Зазначається, що загальна сума грантів становить до 700 тисяч євро. Кошти на підтримку телеком-компаній виділено за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA, що фінансується Урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. 

За ці кошти оператори відновлюватимуть зруйновані мережі, закуплять генератори та акумулятори, а ще забезпечать покриттям віддалені населені пункти та підвищать стійкість мереж, щоб українці залишалися на зв’язку навіть в умовах блекаутів. 

В яких регіонах реалізовуватимуть проєкти

Усього експертна комісія опрацювала 113 поданих заявок. За результатами конкурсу, найбільше проєктів реалізують на:

  • Київщині — 16;
  • Сумщині — 13;
  • Харківщині — 11;
  • Херсонщині — 6.

Серед переможців 50 компаній використовують xPON. Це технологія найбільш стійка до відключень електрики, яка надає швидкість до 1 Гбіт/c.

У Мінцифрі підкреслюють, що відтепер жителі областей, де зв’язок найбільше постраждав від окупантів, зможуть працювати, навчатися та спілкуватися з близькими онлайн.

"Малий і середній бізнес — основа для побудови сталої економіки країни. Гранти для провайдерів — це можливість продовжити працювати, відновити телеком-інфраструктуру, підвищити стійкість мереж. І головне — забезпечити українців зв’язком навіть у надскладних умовах. Вдячні проєкту міжнародної співпраці  ReACT4UA та Уряду Німеччини за внесок у сталу роботу телеком-операторів та підтримку української економіки", - зазначив Юрій Мацик, директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету.  

Нагадаємо, протягом 2023 року компанія "Київстар" інвестувала понад 200 млн грн у забезпечення "Домашнього Інтернету" джерелами безперебійного живлення, а до кінця лютого 2024 року інвестує ще додатково 50–70 млн грн.

Джерело фото: ua.depositphotos.com