НБУ курс:

USD

41,29

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,65

41,60

EUR

43,77

43,52

В Україні створили мапу безбар’єрності українських вокзалів

В Україні створили мапу безбар’єрності українських вокзалів
Фото: пресслужба УЗ

"Укрзалізниця" спільно з платформою ЛУН Місто створили мапу безбарʼєрності вокзалів України. 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба "Укрзалізниці".

Зазначається, що на мапі зібрана інформація про елементи безбарʼєрності, які мають вокзали України,  описаний рівень доступності маршрутів від входу у будівлю вокзалу до потягу на колію.

У рамках першого етапу на мапі зібрана інформація про 12 вокзалів країни — Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Суми, Івано-Франківськ, Полтава, Запоріжжя, Ужгород, Рівне, Вінниця. Мапа буде продовжувати наповнюватися. Також у планах створення версії мапи доступної для скринридерів, якими користуються люди з порушенням зору.

Мапа інформує про рівень доступності вхідних груп, квиткових кас, інформаційних стійок, зал очікування, укриттів. На ній також вказана інформація про наявність ліфтів, допоміжних засобів висадки/посадки, кімнати батьків і дітей, зазначає, чи є персонал допомоги.

Повідомляється, що спеціально для цього проєкту команда ЛУН Місто розробила також 3D-моделі будівель вокзалів України. Завдяки моделям пасажири можуть роздивитися вхідну групу, колії та краще зорієнтуватися на місці.

В планах на майбутнє – створення виставки з експозицією тактильних експонатів-вокзалів. Експонатів можна буде торкатись руками — це дасть змогу людям з порушеннями зору відчути на дотик, як виглядає вокзал, «познайомитись» з його архітектурою.

Мапа доступна за посиланням https://misto.lun.ua/uz та  в застосунку та на сайті "Укрзалізниці".

Нагадаємо, у швидкісних поїздах “Укрзалізниці” та на екранах київського і львівського вокзалів з'явились оповіщення жестовою мовою.

Також АТ "Укрзалізниця" розробляє спеціальний інклюзивний вагон для групових перевезень пасажирів. Проєкт цього вагона був представлений ветеранам, медичним хабам та громадським організаціям.