- Категорія
- Банки
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Націоналізація Приватбанку не порушувала прав клієнтів, – Верховний суд
Рішення Національного банку України (НБУ) та Кабінету міністрів, прийняті у процесі виведення Приватбанку з ринку у 2016 році, не порушили права клієнтів та вкладників банку.
Як повідомляє прес-служба НБУ, відповідне рішення Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду ухвалив 14 січня у порядку письмового провадження без виклику сторін.
Таким чином, Верховний суд відмовив у задоволенні касаційної скарги одного з клієнтів Приватбанку та залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 вересня 2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2019 року, якими було повністю відмовлено у задоволенні рішень державних органів щодо виведення ПриватБанку з ринку за участю держави у грудні 2016 року.
"Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення Верховного Суду. Як вбачається з постанови, Верховний Суд, зокрема, дійшов висновку, що рішення Національного банку та уряду, ухвалені у процесі виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку у грудні 2016 року, не порушили прав клієнтів та вкладників цього банку", – прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaНагадаємо, у грудні 2016 року уряд, пославшись на пропозицію Національного банку та колишніх акціонерів ПриватБанку, вирішив націоналізувати найбільший на українському ринку банк та влив у його капітал понад 155 млрд грн.
Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною.
У свою чергу, ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.
Раніше Нацбанк, посилаючись на розслідування компанії Kroll, заявив, що екс-менеджмент та колишні власники ПриватБанку завдали збитки фінансовій установі на суму $5,5 млрд.
У Нацбанку заявили, що Kroll виявила цілу низку порушень: фінансування бізнесу акціонерів та пов'язаних з ними осіб, відмивання грошей, кредитування під "сумнівне забезпечення", фальсифікацію звітності.