НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

У Харкові нелегальні здобувачі піску "нагріли" державу на 1 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО)

У Харкові нелегальні здобувачі піску "нагріли" державу на 1 млрд грн (ФОТО, ВІДЕО)
Фото: прес-служба Харківської обласної прокуратури

У Харкові троє підприємців у ході незаконного видобутку піску завдали збитків державі на суму понад 1 млрд грн.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Як повідомив начальник відділу обласної прокуратури Нвер Антонян, директор однієї з фірм, що спеціалізується на видобутку піску, разом із двома місцевими бізнесменами отримали в оренду земельну ділянку площею близько 2,5 гектара та дозвіл на видобуток корисних копалин.

Згодом ділки організували незаконну схему, внаслідок якої кілька років поспіль під виглядом законної діяльності видобували пісок взагалі на іншій земельній ділянці площею понад 18 гектарів.

За інформацією прокуратури, це відбувалося на землях Харківського національного аграрного університету імені Докучаєва (Роганська об'єднана громада), а також на землях сільськогосподарського призначення.

Внаслідок незаконної діяльності, особливо цінні землі навчального закладу, пристосовані для наукових цілей, фактично були знищені.

Крім цього, підприємці оформляли договори надання послуг спецтехніки, купівлі і продажу піску та забезпечували організовану групу автомобільним транспортом, яким вивозили пісок із території кар'єру.

У прокуратурі зазначають, що внаслідок незаконного видобутку піску державі завдано збитків на суму майже 1 млрд грн.

9 лютого 2022 року трьом членам організованої групи повідомлено про підозру.

Наразі вирішується питання щодо відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування та керівництва університету, які не бачили, як фактично знищуються зазначені землі.

В даний час вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваним у вигляді утримання під вартою.

Нагадаємо, у грудні минулого року співробітники Служби безпеки України заблокували в Закарпатській області незаконний масштабний видобуток піщано-гравійної суміші, збитки від якої склали понад 250 млн грн.

Раніше повідомлялося, що у листопаді 2019 року Служба безпеки України заблокувала видобуток корисних копалин у промислових масштабах у Чернівецькій області.