НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Ціни на продукти харчування у світі встановили 11-річний рекорд

Найбільше зросли ціни на олії – 4,2%, що є історичним максимумом
Індекс продовольчих цін у січні становив 135,7 пунктів. Фото: Pixabay

У січні 2022 року світові ціни на продовольство досягли рекордного показника з квітня 2011 року.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Згідно з даними звіту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), найбільше зростання цін спостерігалося на олію та молочні продукти.

За інформацією FAO, індекс продовольчих цін у січні становив 135,7 пункту, що на 1,1% вище, ніж у грудні 2021 року.

Найбільше зросли ціни на олії – 4,2%, що є історичним максимумом.

"До зростання цін на рослинні олії, які досягли нових рекордних рівнів, призвело зниження експортних можливостей, а також інші фактори, що обмежують пропозицію, насамперед такі, як дефіцит робочої сили та несприятливі погодні умови. Є підстави вважати, що наслідки цих факторів у короткостроковій перспективі подолати не вдасться", – заявив директор Відділу ринків та торгівлі ФАО Бубакер Бен - Бельхассен.

У свою чергу ціни на молочну продукцію в січні зросли на 2,4%. Це зростання спостерігається вже п'ять місяців. Найбільше подорожчало сухе знежирене молоко та вершкове масло.

"Скорочення пропозиції на глобальному ринку зумовлене зниженням експортної пропозиції в Західній Європі, а також зниженням прогнозів виробництва молока в Океанії в наступні місяці; ситуацію посилюють затримки на етапі переробки і транспортування, пов'язані з нестачею робочої сили внаслідок пандемії Covid-19", - йдеться в повідомленні. у звіті.

Раніше повідомлялося, що у жовтні 2021 року ціни на продовольство у світі зросли до десятирічного максимуму. Найбільше зростання показали рослинні олії, зернові культури та молочна продукція.