НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Білорусь запровадила заборону на транзит нафтопродуктів з Литви до України

Білорусь запровадила заборону на транзит нафтопродуктів з Литви до України
Частка литовської ДП на українському ринку становить 9%. Фото: Eesi

Влада Білорусі запровадила заборону на транзит залізницею нафтопродуктів, хімічних та мінеральних добрив, які постачають із Литви. Обмеження набирає чинності з 7 лютого, повідомляє пресслужба білоруського МЗС.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Прессекретар Міністерства закордонних справ Білорусі Анатолій Глаз назвав це рішення відповіддю на заборону Литви на транзит білоруських продуктів. Йдеться про заборону постачання через литовські порти продукції підприємства "Білоруськалій", на яке наклали санкції.

"Нами прийнято рішення про заборону перевезень транзитом по своїй території залізничним транспортом нафтопродуктів, хімічних і мінеральних добрив, завантажених на станціях литовських залізниць, що прямують з Литви. По території Республіки Білорусь таких вантажів перевозиться близько 1,5-1,6 млн тонн на суму понад $1 млрд щороку", - сказав Глаз журналістам під час брифінгу.

Він додав, що білоруська сторона розуміє, які збитки зазнає Клайпедський порт, Литовська залізниця та інші учасники литовського ланцюжка постачання. Глаз припустив, що йтиметься про втрати в мільйони євро.

Україні це також може завдати втрат, якщо країна не знайде швидко альтернативних маршрутів постачання або джерел.

У 2021 році частка литовського дизельного палива та бензину на українському ринку становила 9% (691,4 тис. тонн) та 11% (262,2 тис. тонн), свідчать дані Консалтингової групи А-95. Загалом за 2021 рік взаємний товарообіг між Україною та Литвою становив близько 3 млн тонн.