НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Виробників соціально значущих продуктів допустять до біржових торгів з продажу газу

Виробників соціально значущих продуктів допустять до біржових торгів з продажу газу
Прийнята процедура запобігатиме будь-яким зловживанням, вважають у Кабміні. Фото: Depositphotos

Кабінет міністрів запровадив механізм допуску виробників продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значимість, до біржових торгів із продажу газу.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Відповідну постанову Кабмін ухвалив під час засідання 12 січня, повідомляє Урядовий портал.

Документ зобов'язує газовидобувні підприємства продавати 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах виробникам соціально значимих товарів.

Попередньо відомо, що газ зможуть купувати виробники пшеничного борошна, пастеризованого молока, житньо-пшеничного хліба, курячих яєць та птиці (тушка куряча).

Щоб отримати доступ до біржових торгів з продажу газу виробникам потрібно слідувати прийнятому Кабміном алгоритму:

1. Бути включеним до переліку відповідно до наказу Мінагрополітики від 05.01.2022 р. № 3 , який формується за даними ЄДР;

2. Подати заявку на купівлю природного газу власного видобутку до Комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку;

3. Отримати результат розгляду заявок комітетом з нагляду для здійснення контролю наданої інформації про цільове споживання природного газу"

4. Після отримання допуску від комітету з нагляду вийти на українську енергетичну біржу для закупівлі природного газу.

"Прийнята процедура запобігатиме будь-яким зловживанням як з боку виробників, так і трейдерів та постачальників газу, і забезпечить цільове використання відповідного ресурсу", — вважає перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він додав, що після публікації постанови комітет з нагляду очікує отримати від підприємств відповідні заявки з обґрунтуванням.

Фото: Depositphotos