НБУ курс:

USD

41,17

+0,09

EUR

45,03

--0,03

Готівковий курс:

USD

41,28

41,15

EUR

46,00

45,70

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

ЄБРР виділить €2 млрд на програму допомоги Україні та країнам з напливом біженців із неї

ЄБРР виділить €2 млрд на програму допомоги Україні та країнам з напливом біженців із неї
Фото: Twitter.com/EBRD

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку 9 березня схвалила пакет заходів на суму 2 мільярди євро для допомоги громадянам, компаніям та країнам, які постраждали від війни в Україні. Про це йдеться у повідомленні ЄБРР.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що фінансування буде надано у найкоротші терміни і стосуватиметься, зокрема, відстрочених кредитів, підтримки ліквідності та торгового фінансування українських компаній. Там, де це можливо, підприємствам допоможуть переїхати, щоб їхня робота могла продовжуватися.

В Україні програма буде зосереджена на чотирьох основних елементах: відстрочення платежів, списання боргів та реструктуризація; торгове фінансування, зокрема імпорту палива; надзвичайне фінансування ліквідності за погодженням із партнерами; а також екстрена підтримка реформ для забезпечення термінових законодавчих та регуляторних дій української влади.

Крім того, програма передбачає допомогу країнам, які безпосередньо зіткнулися з масовим напливом українських біженців. Як зазначають у ЄБРР, жінки, діти та люди похилого віку становлять більшість переміщених осіб з України, і муніципальна влада стикається з величезними труднощами в управлінні потоком людей.

У сусідніх в Україною країнах програма буде сконцентрована у сфері енергетичної безпеки, у тому числі на екстрених закупівлях електроенергії для компенсації втрати імпорту з Росії та Білорусі, забезпеченні муніципальних послуг та засобів для існування для переміщених осіб, фінансуванні торгівлі та підтримці ліквідності для малих та середніх підприємств.

"Наші акціонери повністю підтримали цей пакет, і наші співробітники вже працюють на місцях для реалізації цих кроків. Ми зіткнулися з безпрецедентною кризою, але протягом усієї своєї історії ми були банком, який готовий прийняти виклик. Народ України користується нашою повною підтримкою", — заявила голова ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Банк зазначає, що як тільки дозволять умови, він також буде готовий взяти участь у програмі відновлення України, зокрема відновленні життєво важливої її інфраструктури, підтримці належної роботи влади та доступу жителів до послуг.

"Це передбачає роботу з міжнародними партнерами, включаючи ЄС та США, а також із двосторонніми донорами та іншими міжнародними фінансовими установами. Очікується приплив інвестицій у сферу енергетичної безпеки, а також прискорення зусиль з декарбонізації", — зазначають у ЄБРР.

При цьому в організації припускають, що ця програма буде розширена і на інші країни, які мають особливе занепокоєння щодо енергетичної безпеки через нинішню кризу.

У ЄБРР також зазначають, що розглядають Україну як одну з головних для себе країн, оскільки вона вже взяла кредити на суму понад 16 мільярдів євро у рамках 511 проєктів, в тому числі понад 1 мільярд євро у 2021 році.

Нагадаємо, що за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на 8 березня з України виїхало щонайменше 2,155 мільйона біженців, з яких 1,295 мільйона до Польщі.