НБУ курс:

USD

41,42

--0,06

EUR

44,83

+0,08

Готівковий курс:

USD

41,40

41,30

EUR

45,12

44,90

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

У Нідерландах виявили новий варіант ВІЛ: вирізняється заразністю

лабораторія віл
Лабораторія. Фото: pixabay

Міжнародна група вчених дослідила новий варіант вірусу імунодефіциту, який отримав назву VB, та опублікувала результати у журналі Science.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Варіант VB відрізняється високою вірулентністю (здатністю викликати захворювання) та заразністю. Його виявили у 17 людей наприкінці 2018 року в рамках міжнародного проєкту Beehive, коли відстежували зразки вірусу імунодефіциту з країн Європи та Уганди.

15 заражених цим варіантом з Нідерландів, один з Бельгії, один зі Швейцарії. Після цього вчені проаналізували дані ще 6,7 тисячі ВІЛ-інфікованих у Нідерландах та виявили 92 випадки зараження VB у країні. У результаті загальна кількість носіїв цього варіанта вірусу досягла 109.

Дослідження показали, що у людей, інфікованих VB, концентрація вірусних частинок у плазмі крові приблизно вчетверо вище, ніж зазвичай при ВІЛ, а їх імунітет знижується вдвічі швидше. Через це виникає ризик розвитку СНІДу протягом 2–3 років.

Однак варіант VB, вважають учені, не становить загрози для громадського здоров'я, оскільки антиретровірусна терапія ефективно бореться з ВІЛ-інфекцією.

"Найгіршим сценарієм була б поява варіанту, який поєднує в собі високу вірулентність, високу трансмісивність і резистентність до лікування. Виявлений нами варіант має лише перші два", - заявив учений Кріс Ваймант,   який брав участь у дослідженні.

Нагадаємо,   американська компанія Moderna оголосила початок клінічних випробувань другої вакцини проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) на базі мРНК. Принцип дії потенційної вакцини ґрунтується на матричній РНК – так само як і у випадку вакцини проти Covid-19 виробництва компанії Moderna. До цього вчені успішно випробували на мишах та макаках експериментальну мРНК-вакцину проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

За оцінкою Центру громадського здоров'я, нині в Україні проживає не менше 257 тис. осіб із ВІЛ. Значно гірша, ніж в Україні, ситуація із захворюваністю на ВІЛ у Росії. Оцінна кількість людей із ВІЛ там — майже 1,5 млн людей.