НБУ курс:

USD

41,29

+0,07

EUR

44,97

+0,12

Готівковий курс:

USD

41,58

41,55

EUR

45,25

45,12

У розстрілі військовими греків у прифронтовому селі на Донбасі не було національного ґрунту — МЗС

Фото: ГУ НП в Донецкой области
Фото: ГУ НП в Донецькій області

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляє, що конфлікт зі стріляниною у селі Гранітне Волноваського району Донецької області, внаслідок якого загинули двоє громадян грецької національності та були поранені ще двоє, не мав національного ґрунту. Про це він сказав у ході онлайн-брифінгу, відповідаючи на відповідне запитання.

"Справді, стався трагічний інцидент, але ми не бачимо в ньому жодної спрямованості безпосередньо проти громадян України грецького походження. Зараз правоохоронні органи цим питанням займаються. Але тут не було злочину на національному ґрунті. Принаймні з того, що мені відомо, я можу зробити зараз такий висновок", – сказав міністр.

Глава МЗС при цьому заявив, що його грецький колега поки не дзвонив йому у зв'язку з подією.

Нагадаємо, що в ніч на 13 лютого в кафе "Кирпич" у Гранітному стався конфлікт, внаслідок якого одна людина загинула на місці, друга померла в лікарні, а ще двоє було поранено. Загиблими виявилися військовослужбовець Національної гвардії та цивільна особа.

За підозрою у хуліганстві із застосуванням вогнепальної зброї та умисному вбивстві було затримано двох військовослужбовців Збройних сил України. Причому з'ясувалося, що стрілянину вони відкрили з закріпленої за ними зброї.

На ситуацію відреагувало МЗС Греції, яке заявило, що винуватцями подвійного вбивства "є троє військовослужбовців української армії, які з дріб'язкового приводу побилися з вищезгаданими греками діаспори".

Також було заявлено, що міністр Нікос Дендіас запросив телефонну розмову зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою, "щоб ще раз наголосити на необхідності захисту грецької громади в Україні".

Зазначимо, що Гранітне розташоване безпосередньо на лінії розмежування сторін конфлікту на Донбасі. Село населене греками-урумами — нащадками переселенців з Криму (нині у переважній більшості російськомовними).

Нагадаємо також, що через наявність великої грецької громади на півдні Донецької області в Маріуполі діє консульство Греції, яке нещодавно президент Володимир Зеленський навіть хвалив за те, що воно, на відміну від інших іноземних дипустанов, не піддавалося паніці та не евакуювалося через загрозу гіпотетичного масштабного російського вторгнення.

При цьому в грецькому МЗС після згаданого інциденту також заявили, що збільшують штат консульства в Маріуполі і водночас скорочують штат посольства у Києві "до необхідного персоналу".

Крім того, відомство наполегливо не рекомендувало їздити в будь-яку частину території України та порадило громадянам Греції, які перебувають в Україні, негайно залишити її.