- Категорія
- Промисловість
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
АМКУ розслідує законність продажу титанового бізнесу Фірташа росіянам
Антимонопольний комітет з власної ініціативи вирішив розпочати розслідування угоди щодо продажу всіх активів Ukrainian Chemical Products ("Кримський Титан") у Криму компанії "Російський титан".
Про це повідомила прес-служба АМКУ.
Комітет дізнався про продаж із засобів масової комунікації. Увагу привернуло те, що жодна з компаній не подала заяву АМКУ про придбання активів.
Комітет вирішив встановити, чи угода є концентрацією і чи мали компанії звертатися до АМКУ, щоб отримати відповідний дозвіл. Крім того, чи були такі дії порушенням законодавства щодо захисту економічної конкуренції, з'ясує АМКУ.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"У разі встановлення фактів порушення нового власника активів Ukrainian Chemical Products чекатиме відповідальність у вигляді штрафних санкцій — до 5% доходу (виручки) за рік, що передує накладенню штрафу", — резюмували у комітеті.
Потужності Ukrainian Chemical Products знаходяться у Армянську (Крим). Підприємство виготовляє титанову продукцію. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) товариства є Дмитро Фірташ.
У грудні прес-служба DF Group повідомила, що Ukrainian Chemical Products продала всі свої активи в Криму компанії "Російський титан".
Компанія Фірташа цікава тим, що зареєстрована одночасно в Україні та Росії.
Коли в червні 2021 року РНБО наклала санкції на Фірташа, своє рішення рада пояснила саме його бізнесом. Справа в тому, що, за інформацією РНБО, Фірташ постачав сировину російської військової промисловості. Тоді бізнесмен заявляв, що не має наміру згортати свій титановий бізнес через санкції.