НБУ курс:

USD

41,93

-0,00

EUR

43,58

-0,00

Готівковий курс:

USD

42,35

42,30

EUR

44,40

44,15

Парламент Великобританії підтримав посилення санкційного режиму проти Росії

Парламент Великобританії ухвалив поправки до законодавства про посилення санкційного режиму проти Російської Федерації. Зміни дозволяють уряду країни запроваджувати обмеження щодо ширшого кола осіб та компаній.

Про це повідомляє пресслужба британського уряду.

"Цей закон забезпечує основу для найжорсткішого режиму санкцій Великобританії проти Росії", - наголосили в уряді.

У Великій Британії розраховують, що сильніші обмеження допоможуть переконати Кремль припинити ескалацію конфлікту з Україною та вирішити його мирним шляхом.

Зокрема, тепер уряд може запроваджувати санкції проти російських компаній та фізичних осіб, які мають суттєвий економічний та стратегічний вплив та становище у РФ. Як відзначила влада країни, йдеться про накладення санкцій на хімічні, оборонні та підприємства з видобутку (нафти/газу) тощо.

Уточнюємо, що раніше Великобританія могла вводити заходи лише проти тих, хто, на її думку, безпосередньо залучений до дестабілізації України. Тепер уряд фактично не обмежений у праві вводити санкції проти РФ.

"Великобританія рішуче підтримує суверенітет та право України на самовизначення. Ми закликаємо Росію до деескалації та вибору шляху дипломатії. Якщо Росія продовжить свою агресію щодо України, Великобританія та її партнери без вагань діятимуть", - сказала міністр закордонних справ Ліз Трасс.

Якраз Трас 10 лютого провела переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Останній назвав діалог "розмова німого з глухим", оскільки сторони мають зовсім різні позиції, зокрема щодо України.

У свою чергу Трасс у відповідь заявила, що не була німою чи глухою в ході спілкування з Лавровим, при цьому наполягаючи на тому, що Росія "ще має можливість" зупинити агресію щодо України і дотримуватися дипломатичного шляху врегулювання.

Нагадаємо, Євросоюз уже підготував пакет санкцій проти Росії, які будуть запроваджені у разі повномасштабного вторгнення в Україну.

Він включає обмеження доступу до іноземного капіталу і "експортний контроль, особливо технічних товарів". Під обмежувальні заходи може потрапити і газопровід "Північний потік-2".