- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Ризик застосування ядерної зброї є найбільшим за останні десятиліття – дослідження
Глобальний ядерний арсенал збільшиться найближчими роками вперше з часів холодної війни, тоді як ризик застосування такої зброї є найбільшим за останні десятиліття.
Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру з конфліктів та озброєнь SIPRI.
Дев'ять ядерних держав - США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Корейська Народно-Демократична Республіка (Північна Корея) продовжують модернізувати свої ядерні арсенали, хоча загальна кількість ядерної зброї трохи скоротилася в період з січня 2021 року до січня 2022 року. У наступному десятилітті це число, ймовірно, збільшиться.
Зменшення пояснюється не роззброєнням, а зняттям із озброєння Сполученими Штатами та Росією застарілих систем, яке було заплановано ще кілька років тому. Число ж активних боєголовок за рік практично не змінилося.
"Всі держави, які мають ядерну зброю, нарощують або модернізують свої арсенали, і більшість з них посилює ядерну риторику і роль ядерної зброї у своїх військових стратегіях", - заявив директор програми SIPRI зі зброї масового знищення Вілфред Ван.
Росія і США разом мають більш ніж 90% усієї ядерної зброї. Інші сім ядерних держав або розробляють або розгортають нові системи озброєнь, або оголосили про свій намір це зробити.
Китай знаходиться в процесі істотного розширення свого арсеналу ядерної зброї, що, як свідчать супутникові знімки, включає будівництво понад 300 нових ракетних шахт.
Нагадаємо, що заступник голови Ради безпеки Російської Федерації Дмитро Медведєв розповів, у яких чотирьох випадках Росія може застосувати ядерну зброю.