В Україні вилучатимуть продукцію з невідповідним екомаркуванням

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який передбачає вилучення з обігу продукції з безпідставним екологічним маркуванням
Фото: hmarka.ua

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, який передбачає вилучення з обігу продукції з безпідставним екологічним маркуванням.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як заявив на своїй сторінці у Facebook нардеп від фракції "Слуга народу" Олександр Маріковський, українці мають довіряти інформації, що міститься на упаковках продуктів.

"Кожен з нас повинен довіряти екологічній інформації про продукт та маркування, що вказує на те, що виріб можна переробити, або продукт містить певний відсоток вторинної сировини, або продукт відповідає стандарту, який визначає вимоги до багатьох екологічних характеристик: ресурсозбереження, безпека, вплив на навколишнє середовище. Саме про таку можливість законопроєкт №6446", – написав Маріковський.

За його словами, законопроєкт №6446 передбачає чітке розуміння того, що таке "екологічне маркування", "екологічні декларації" ("екологічна продуктова декларація", "вуглецевий слід", "водний слід"), "екологічна самодекларація"; належне застосування засобів інформування споживача; посилення державного нагляду щодо їх застосування.

Проєкт закону, на думку нардепа, також усуває недобросовісну конкуренцію на "зеленому" ринку, який уже почав формуватися в Україні згідно зі стандартами, гармонізованими з міжнародними, впровадженими в ЄС та Україні.

Крім цього, як стверджує парламентарій, проєкт закону "має забезпечити правові основи для вилучення з обороту продукції, щодо якої застосовано безпідставне екологічне маркування та декларації, посилить контроль з боку держави щодо недопущення застосування недобросовісних екологічних маркувань та декларацій, що вводять в оману споживача, а також запобігатиме створення додаткових торгових бар'єрів, що не порушить принципи дерегулювання та не створить корупційних ризиків".