Війна в Україні загрожує всесвітнім голодом — генсек ООН

Антониу Гутерриш. Фото: сайт ООН
Антоніу Гутерріш. Фото: сайт ООН

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш вважає подальше продовження російського військового вторгнення в Україну абсурдним та загрожуючим глобальною продовольчою кризою. Відповідну заяву розміщено на сайті організації.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За його словами, розпочате РФ місяць тому масоване вторгнення на суверенну територію України з порушенням Статуту ООН призвело до жахливих людських страждань і руйнувань у містах і селах.

"Систематичні обстріли, що тероризують громадянське населення. Обстріли лікарень, шкіл, житлових будинків і сховищ. І все це посилюється — з кожною годиною стає дедалі більш руйнівним і непередбачуваним. 10 мільйонів українців були змушені покинути свої будинки. Але війна йде в нікуди, і швидко", — констатував Гутерріш.

Генсек ООН також нагадав, що вже понад два тижні Маріуполь залишається оточеним російською армією і зазнає нещадних бомбардувань та артилерійських обстрілів.

"Для чого? Навіть якщо Маріуполь впаде, Україну не можна завоювати місто за містом, вулиця за вулицею, будинок за будинком. Єдиний результат всього цього — ще більше страждань, ще більше руйнувань і ще більше жаху. Український народ переживає справжнє пекло, і в усьому світі відчуваються відлуння стрімкого зростання цін на продукти харчування, енергію та добрива, які загрожують перерости у глобальну кризу голоду", — сказав він.

Гутерріш зазначив, що високу ціну в результаті цієї війни в першу чергу платять країни, що розвиваються, які ще недавно "задихалися під тягарем Covid і через відсутність доступу до адекватного фінансування".

"Водночас ми не можемо втрачати надію. Завдяки моїм зв'язкам із різними дійовими особами стали видні елементи дипломатичного прогресу з кількох ключових питань. Цього вже достатньо, щоб припинити бойові дії та серйозно провести переговори зараз", — додав він.

За словами генсека, у цій війні неможливо перемогти і рано чи пізно вона неминуче припиниться, оскільки її продовження "морально неприйнятне, політично невиправдане і безглузде з військової точки зору".

"Скільки ще життів має бути втрачено? Скільки ще бомб має впасти? Скільки Маріуполів треба знищити? Скільки українців і росіян буде вбито, перш ніж усі зрозуміють, що в цій війні немає переможців — лише ті, що програли? Скільком ще людям у всьому світі доведеться зіткнутися з голодом, щоб це припинилося? — запитав Гутерріш.

Нагадаємо при цьому, що Продовольча та сільськогосподарська організація ООН розробила план швидкого реагування, розрахований на березень-травень 2022 року, в рамках якого планується виділити допомогу у розмірі 50 мільйонів доларів для підтримки українських фермерів.

Зазначимо також, що вже зараз в Офісі президента називають метою України, яка є великим експортером зерна, зібрати цього року хоча б 70% від торішнього врожаю. У 2021 році в Україні було зібрано максимальний урожай в історії країни: зернових та зернобобових культур – понад 84 млн тонн, олійних – 22,6 млн тонн.