- Категорія
- Нерухомість
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Рада прийняла закон про створення умов для комплексного утеплення будинків
Верховна Рада прийняла закон про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель. За прийняття в цілому відповідного законопроекту №6485 проголосувало 276 депутатів. Жоден не був проти, але 19 нардепів утримались (всі - з фракції "Європейська солідарність").
Документ був розроблений Міністерством розвитку громад та територій і поданий в парламент Кабінетом міністрів ще перед війною - 15 лютого (в першому читанні прийнятий 31 травня).
Як зазначають в самому Мінрегіоні, йдеться про суттєве спрощення процесу впровадження енергоефективних заходів у житлових та громадських будівлях та співпраці з Фондом енергоефективності.
Зокрема, новий закон передбачає впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору та запровадження комплексного підходу до формування політики у сфері енергоефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaВін створює можливість поетапного фінансування Фондом енергоефективності проєктів термомодернізації, що дозволить співвласникам багатоповерхівок впроваджувати енергоефективні заходи покроково; а також можливість залучення цього фонду до відбудови пошкоджених та зруйнованих будівель.
Також передбачено включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проєкту термомодернізації.
"Термомодернізація існуючих та будівництво нових, сучасних та енергоефективних будівель — це інструменти, які дозволять декарбонізувати національний фонд будівель України. Для цього нам необхідно забезпечувати високий рівень вимог до енергоефективності, робити проєкти з термомодернізації повсюдними, а інструменти державної підтримки — зручнішими. Саме на це спрямований прийнятий законопроєкт", — прокоментував міністр Олексій Чернишов.
Зазначимо при цьому, що до війни, в листопаді 2021 року, президент Володимир Зеленський заявляв, що на утеплення всіх будівель, які цього потребують, Україні потрібно 300 мільярдів гривень, а актуальність питання пов'язував з закінченням контракту на транзит російського газу через Україну після 2024 року.
Джерело фото: ua.depositphotos.com