- Категорія
- Наука
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
NASA тестує портативний біопринтер для друку пластирів із клітин шкіри
Інженери з NASA розробили портативний пристрій Bioprint FirstAid, за формою схожий на пістолет. Він працює за допомогою біочорнил, всередину яких розміщують живі клітини космонавтів.
Про це повідомляє сайт космічної агенції.
Зазначається, що портативний біопринтер Bioprint FirstAID – це нова технологія NASA, яку можна використовувати як на Землі, так і у космосі. Пристрій може друкувати спеціальні "пластирі" з біочорнил та клітин шкіри людини.
Як пояснюють творці біопринтера, дія пристрою дуже проста. Чорнило з клітинами змішуються, у результаті створюється матеріал, покриття якого нагадує гіпс. Він застигає миттєво, і можна покрити поріз чи опік.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaЖиві клітини у складі бинта необхідні для того, щоб уникнути відторгнення матеріалу тканинами людської шкіри.
Вчені відзначають, що завдяки технології рани зможуть загоюватися в кілька разів швидше, ніж при використанні звичайних засобів першої медичної допомоги.
"Бинти в космосі можуть бути доступні не завжди, наприклад, у разі порушення поставок вантажів на МКС. Будь-яка рана, отримана в умовах невагомості, дуже небезпечна через сильну кровотечу. Засоби першої медичної допомоги, які є на борту космічної станції, можуть і не врятувати астронавта", — відзначають розробники пристрою.
На МКС біопринтер відправили наприкінці грудня 2021 за допомогою вантажного корабля від SpaceX.
Під час випробувань в умовах невагомості астронавти використовуватимуть пристрої без додавання клітин шкіри, щоб з'ясувати, наскільки міцні бинти.