НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Україна 27 березня має намір перейти на літній час

Depositphotos
Фото: Depositphotos

Україна 27 березня переведе стрілки годинників на годину вперед, якщо Верховна Рада до цієї дати не збереться на позачергове засідання для ухвалення закону про обчислення часу в країні.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Зазначимо, що згідно з постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року, яка досі регулює це питання, країна переходить на літній час щороку в останню неділю березня о 3:00 (з переведенням годинників на 4:00), а назад на зимовий час – в останню неділю жовтня о 4:00.

При цьому ще в жовтні 2020 року нинішній голова Верховної Ради Руслан Стефанчук подав законопроєкт №4201, який передбачає скасування переведення стрілок годинників та встановлення в Україні єдиного часу.

В якості нього пропонується встановити Всесвітній координований час плюс дві години (UTC+2), що відповідає нинішньому зимовому часу в Україні.

Проте 19 березня 2021 року Рада відмовилася ухвалити цей проєкт закону — за нього проголосувало лише 212 депутатів. Водночас мінімально необхідною кількістю у 226 голосів парламент погодився направити документ на повторне друге читання.

Таким чином, через тиждень Україна вкотре перевела стрілки на літній час — на годину вперед, а в жовтні — знову на годину назад.

Стефанчук виступав за те, щоб його законопроєкт було повторно розглянуто саме в період дії зимового часу, маючи на увазі бажання уникнути колізії навколо необхідності повернення до цього часу, про яку буквально у документі не йдеться.

Проте цей проєкт закону було знову внесено до порядку денного Ради лише 15 лютого 2022 року і так і не було розглянуто досі. Робочий тиждень 21-25 березня, згідно з розкладом на сайті парламенту, не є пленарним. Передбачено, що депутати мають працювати у комітетах, комісіях, фракціях та групах, а не розглядати проєкти законодавчих актів.

Джерело фото: ua.depositphotos.com