- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
З українських бібліотек зникнуть російські пропагандистські книги: Мінкульт назвав критерії
Міністерство культури та інформаційної політики повідомляє, що працює над вилученням пропагандистської російської літератури з українських бібліотечних фондів. Як йдеться у повідомленні відомства, воно має намір замінити її на якісну україномовну літературу та книги українських видавництв.
Зазначається, що це відбуватиметься на основі відповідних методичних рекомендацій, які напрацювала та схвалила Рада з розвитку бібліотечної справи при Мінкульті, до якої входять провідні спеціалісти бібліотечної справи з усіх регіонів України.
"Пропаганда — це небезпечна зброя. Сьогодні російська брехня отруює все навкруги. Маємо всіма способами боротись із цим явищем. Наразі Міністерство визначило чіткі критерії, за якими російська література буде вилучена з українських бібліотечних фондів. Ми підходимо до цього питання ретельно і виважено. Сподіваємось, що все це позитивно вплине на розвиток українського книговидавництва", — зазначила заступник міністра Лариса Петасюк.
Так, у першочерговому порядку потребують вилучення з бібліотек видання, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права та свободи людини.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaКрім того, критеріями визначено пропаганду війни, насильницького повалення конституційного ладу або порушення територіальної цілісності України; виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, у тому числі шляхом її подання як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни; заперечення тимчасової окупації частини території України.
Будуть прибрані і книги, що глорифікують осіб, які здійснюють агресію РФ проти України, представників збройних формувань РФ, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Росією, а також представників підконтрольних РФ структур, функціонально відповідальних за управління окупованими територіями, а також книги, що згадують їх як "повстанців", "ополченців" чи "ввічливих людей".
Крім цього, такі заходи вживуть стосовно книг видавництв, а також авторів, проти яких Україна запровадила санкції, та/або авторів, які публічно підтримали російську агресію.
Бібліотекам також рекомендується створити дорадчі органи, зокрема, давати рекомендації щодо актуалізації своїх фондів в умовах збройної агресії проти України з боку РФ.