НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Міноборони допустило до експлуатації ручні гранати українського виробництва

Міноборони допустило до експлуатації ручні гранати українського виробництва
Фото: Пресслужба Міноборони

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах оборонну осколкову гранату – аналог радянської Ф-1. 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що боєприпас українського виробництва відповідає характеристикам засобів ближнього бою сучасного зразка.

"Раніше у нас не було виробництва такого типу гранат", - йдеться в повідомленні Міноборони.

Фото: Пресслужба Міноборони
Фото: Пресслужба Міноборони

Ручна оборонна осколкова граната призначена для ураження відкрито розташованої живої сили противника. Внаслідок потужної дії застосовувати її необхідно лише з укриття.

Також Міноборони кодифікувало і прийняло на озброєння ручну наступальну гранату дистанційної дії, аналог радянської РГД-5. Її серійне виробництво вже налагоджене українським виробником.

У відомстві нагадують, що виробники і розробники зразків ОВТ із додатковими запитаннями щодо процесу кодифікації виробів можуть звертатися до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки на електронну пошту:  [email protected].

Додамо, днями Міноборони кодифікувало та допустило до постачання Збройним Силам безпілотний логістично-евакуаційний транспортер Fохтас. Також повідомлялося, що до експлуатації допустили індивідуальний набір розмінування українського виробництва.

Українські виробники забезпечують 70% контрактів на озброєння для ЗСУ

У 2024 році українські виробники постачають 70% вартості контрактів на зброю для Збройних Сил України. Закупівля озброєння для ЗСУ здійснюється через Агенцію оборонних закупівель (АОЗ), яка активно співпрацює з міжнародними постачальниками.

Голова АОЗ Марина Безрукова зазначила, що Агенція укладає контракти тільки на те озброєння, яке пройшло кодифікацію Міністерства оборони. Вона порадила виробникам надати техніку для зворотного зв'язку з військовими, оскільки техніка з високим попитом на фронті проходить кодифікацію швидше.

Щодо термінів постачання техніки до бойових підрозділів, Безрукова пояснила, що це залежить від умов постачання та логістики. Наприклад, закуплені безпілотні літальні апарати DJI Mavic швидко потрапляють на фронт, тоді як виробництво нової техніки займає більше часу.

Раніше повідомлялося, що Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони України уклала контракти з 102 вітчизняними компаніями, з яких 45% спеціалізуються на виробництві безпілотних літальних апаратів.