- Категорія
- Війна в Україні
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Міноборони повернуло постачальникам неякісне речове майно на понад 550 млн грн
У серпні 2024 року Міністерство оборони України повернуло постачальникам для усунення недоліків майже 230 тисяч одиниць товару, який не відповідав вимогам, на суму понад 550 мільйонів гривень.
Про це повідомила пресслужба відомства.
Там зазначають, що дане речове майно не було поставлено до ЗСУ у зв’язку з його невідповідністю, що виявили на етапі технічного огляду товару за якістю.
Як наголосив заступник міністра оборони Юрій Джигир, нещодавно через зміни в наказі Міноборони № 375 було впроваджено проведення технічного огляду товару на Об’єднаних центрах забезпечення Командування сил логістики, а не на підприємствах постачальника, як це було раніше.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaВін пояснив, що це дозволило значно зменшити ризик підміни речового майна, технічний огляд якого було здійснено на підприємствах постачальника.
У серпні Міноборони прийняло майна на 1,6 мільярда гривень
Також Джигир повідомив, що у серпні за чинними контрактами Міноборони прийняло від постачальників понад 1,5 мільйона одиниць речового майна на загальну суму 1,6 мільярда гривень. Постачання здійснювалося за 84 державними контрактами.
Усього з початку 2024 року Центральне управління контролю якості Міністерства оборони України прийняло понад 16 мільйонів одиниць речового майна на загальну суму 11,9 мільярда гривень.
Разом з тим, оборонне відомство повернуло постачальникам 1,8 мільйона одиниць товарів на суму 1,6 мільярда гривень для усунення виявлених невідповідностей.
Нагадаємо, у червні Міноборони запобігло постачанню майже 340 тонн неякісних та небезпечних продуктів для українських військових. В результаті перевірок суб'єктів господарювання перед постачанням до військових частин було забраковано харчових продуктів загальною вагою 321 787 тонн.
Додамо, днями "Державний оператор тилу" (ДОТ) презентував DOT-Chain – інноваційну ІТ-систему для управління тиловими потребами ЗСУ. Її основне завдання - зробити процес забезпечення військових легшим і швидшим. Зокрема, це стане можливим завдяки спрощенню процесів, збільшенню поінформованості та посиленню підтримки військових і постачальників.