НБУ курс:

USD

41,42

--0,06

EUR

44,83

+0,08

Готівковий курс:

USD

41,35

41,25

EUR

45,05

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Через окупацію, замінованість та брак фінансування посівні площі у 2023 році значно зменшаться

врожай, посівна
Прогнозувати майбутній врожай ще рано. Фото: скріншот

З кінця березня в Україні почалася активна посівна кампанія. Всі області, в яких є можливість здійснювати полові роботи розпачили їх. Виключенням є окуповані, заміновані та ті території , де ведуться бойові дії. Наразі вже засіяно понад 700 тис. га.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про хід посівної розповів заступник голови ВАР Денис Марчук під час брифінгу в медіа-центрі “Укрінформ”:

За його словами, в цьому році посівна відбувається в дуже важких умовах, через брак необхідного фінансування. У 2023 році фінансові запаси в агровиробників закінчилися, і вони не отримали додаткового фінансування. Весь попередній сезон виробники торгували зерном у збиток або за цінами, що близькі до собівартості і через це є певні труднощі.

Марчук зазначив, що найбільше на цьогорічну посівну кампанію вплине окупація, замінованість та забруднення земель внаслідок бойових дій.  Через це, українські аграрії не зможуть засіяти 7 млн га.

Наразі планується засіяти 19 млн га, що дасть змогу забезпечити продовольством як внутрішній ринок так і експорт. Щоб підвищити прибутковість, аграрії будуть збільшувати площі під олійними культурами – під соняшником буде не менш як 6 млн г. Також цьогоріч фермерів цікавлять є соя та ріпак.

Він наголосив, що прогнозувати майбутній врожай ще рано, оскільки на нього значно вплинуть показники внесення добрив.

У березні стало відомо, що найближчим часом Кабінет Міністрів відновить пільгове кредитування для аграріїв у межах державної програми "5-7-9". Держава надаватиме кредитні гарантії до 50% від суми позики.