НБУ курс:

USD

41,34

+0,03

EUR

45,85

+1,22

Готівковий курс:

USD

41,00

40,90

EUR

45,42

45,16

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Ціни на хліб у ЄС рекордно зросли через війну в Україні

Ціни на хліб у ЄС рекордно зросли через війну в Україні

Європейському союзі ціни на хліб зросли майже на одну пʼяту у серпні, оскільки вторгнення Росії до України, яка є найбільшим експортером зерна та добрив, продовжувало руйнувати світові ринки, а загальна інфляція прискорилася.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це пише Reuters.

Зазначається, що світові ціни на пшеницю зросли з лютого після того, як війна на кілька місяців призупинила експорт зерна з Чорного моря та обмежила відвантаження добрив, оскільки російські виробники втратили доступ до портів Балтійського моря, які вони використовували для відвантаження аміаку, ключового інгредієнта нітратних добрив.

Тому середня ціна на хліб у ЄС у серпні 2022 року була на 18% вищою, ніж роком раніше. Як свідчать дані статистичного управління ЄС, це є найвищим зростанням із грудня 2017 року.

За даними Євростату, у серпні 2021 року середня ціна на хліб зросла на 3% у річному обчисленні.

Найвищі річні зміни середньої ціни на хліб були зафіксовані в Угорщині та Литві: зростання склало 66% та 33% відповідно.

Країнами з найнижчим середнім приростом були Франція (8%), а також Нідерланди та Люксембург, де зростання склало 10%.

Ціни на хліб у ЄС цього року постійно зростали порівняно із середнім показником у 8,3% у лютому, коли Росія напала на Україну.

Сукупні ціни на хліб та крупи зросли на 16,6% у серпні, що є найвищим показником як мінімум із січня 1997 року.

Зазначимо, економісти вважають, що рецессія в Європейському союзі майже неминуча в наступному році.

Зараз домогосподарства та компанії в Європі готуються до можливості нормування енергії після того, як Росія обмежила постачання газу до регіону, і вже борються з рекордно високими темпами інфляції.