- Категорія
- Агро
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Допомога виробникам і бідним країнам: Україна запускає продовольчу гуманітарну програму "Grain from Ukraine"
Суть програми полягає у прямій закупівлі країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників.
Про це повідомив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.
За словами Андрія Єрмака, українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії Україна запускає гуманітарну продовольчу програму "Grain from Ukraine".
Що предбачається програмою:
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua- Україна спрямує частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.
-
Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проекту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
-
Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
-
За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського, починає роботу гуманітарна Програма “Grain from Ukraine”. Ця Програма буде реалізована в партнерстві з World Food Program.
-
Її суть - пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.
-
Спільно з німецьким Урядом та за підтримки Всесвітньої продовольчої програми до Ефіопії вирушило перше судно Nord Vind. На борту судна – 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік.
- До міжнародної Координаційної групи з попередження голоду входять представники Урядів країн, корпорацій, меценати, які можуть прямо впливати на забезпечення продовольчих потреб мільйонів людей у світі.
Програма передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023.
Нагадаємо, що Росія, ймовірно, погодиться продовжити Чорноморську зернову ініціативу, термін дії якої спливає 19 листопада.