НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Першу організацію водокористувачів створили на Чернігівщині: доведеться розчистити понад 20 км каналів

канал, меліорація, зрошування
Фото: Pixabay

В Чернігівській області створено першу організацію водокористувачів "Плави", яка знаходиться на території Березнянської громади Чернігівського району, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Засновником організації стало фермерське господарство Віктора Ковбаси, яке вирощує зернові та бобові культури, насіння олійних культур та картоплі. Господарство розпочинало свою діяльність з 40 га орендованих земель із залученням техніки та майнових паїв родичів засновника. Наразі ж площа оброблювальних господарством земель вже складає 2,6 тисячі га.

На території обслуговування ОВК "Плави", яка складає понад 900 га, знаходяться переважно легкі ґрунти зі значним вмістом піску, які потребують двостороннього регулювання водного режиму.

Наразі осушувальна система представляє собою наливне водосховище площею 44 га, 10 км осушувальних каналів та 13 км збиральних та огороджувальних каналів. Втім, канали мають незадовільний технічний стан, оскільки не обслуговувалися більше 25 років.

За словами засновника ОВК, планується розчистити канали від дерев та чагарників, сформувати стінки й дно каналів та встановити насосне обладнання для закачування води у водосховище, а також поливні системи кругової дії і крапельного поливу.

Ковбаса зауважує, що модернізація осушувальної системи "Плави" дозволить забезпечити не тільки скидання поверхневих вод і зниження рівня ґрунтових вод до осушувальної норми, а й подачу води для зволоження ґрунту в посушливі періоди року.

У результаті завдяки модернізації меліоративної мережі планується засіяти понад 800 га наразі забур’янених та облогуючих земель, що збільшить виробництво сільськогосподарської продукції в регіоні як мінімум на 25%.

Очікується, що розчистка каналів матиме й позитивний соціальний ефект, зокрема через усунення загрози підтоплень населених пунктів на території громади, додаткове фінансування для розвитку аграрного бізнесу в регіоні та додаткові надходження до місцевих бюджетів.

Наразі в Чернігівській області - майже 300 тисяч га осушених земель, які обслуговують понад 340 осушувальних систем. Загалом в Україні на даний момент зареєстровано вже 47 організацій водокористувачів, з яких 39 діють у зоні зрошення, а 8 – у зоні осушення.

Нагадаємо також, що в червні Кабінет міністрів запровадив можливість компенсації, сільгосптоваровиробникам, які використовують меліоровані землі, до 50% вартості витрат за проведення робіт з реконструкції та модернізації наявних або будівництва нових меліоративних систем.