НБУ курс:

USD

41,66

--0,03

EUR

43,70

--0,12

Готівковий курс:

USD

41,80

41,77

EUR

44,25

44,10

В Україні різко подорожчала цибуля: фермери говорять про дефіцит якісного продукту

В Україні різко подорожчала цибуля: фермери говорять про дефіцит якісного продукту
Ілюстрація: Рixabay

Цього тижня українські виробники суттєво підвищили ціни на цибулю. Зростання обумовлено підвищеним попитом та обмеженою пропозицією якісного продукту.

Стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
Київ, 12 грудня, офлайн
Забронювати участь

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Фермери зазначають, що частина господарств утримується від продажу цибулі зі сховищ, що посилює дефіцит на ринку. Підвищення цін зафіксовано лише у сегменті продукції високої якості, тоді як пропозиція овочів середньої та низької якості помітно знизилася.

Скільки коштує цибуля

Наразі вартість якісної цибулі коливається у межах 12-17 грн/кг ($0,29-0,41/кг), що на 35% вище, ніж наприкінці минулого тижня. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ціни зросли на 16%.

Однак аналітики попереджають, що така ситуація на ринку є частково штучною. Господарства, що відмовляються від продажів за поточними цінами, створюють ще більший дефіцит.

За прогнозами експертів, до кінця тижня ціни на цибулю в Україні можуть стати найвищими серед країн регіону. Якщо тенденція продовжиться, імпорт цибулі цього сезону може розпочатися раніше, ніж зазвичай.

Додамо, в жовтні цибуля подорожчала на 16%. Українські фермери підвищували відпускні ціни, бо пропозиція скоротилася, а от попит залишається на високому рівні.

Виробники цибулі

Додамо, що одними з виробників цибулі є ТОВ "Кищенці" та ПАЕК.

ТОВ "Кищенці" розташоване в селі Добра Маньківського району Черкаської області. Компанія спеціалізується на виробництві моркви та цибулі (400 га) та має потужності для їх зберігання. Водночас підприємство утримує 4 700 голів ВРХ, включаючи дійне стадо голштинської породи, і займається свинарством. Незважаючи на війну, "Кищенці" продовжують інвестувати в розвиток інфраструктури та виробничі потужності​

Група компаній ПАЕК (Південна агроекспортна компанія) базується в Миколаївській області. Це один із провідних агрохолдингів України, який обробляє близько 130 000 га землі. Компанія спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, а також виробництві цибулі.