НБУ курс:

USD

41,28

+0,05

EUR

44,81

+0,09

Готівковий курс:

USD

41,55

41,50

EUR

45,35

45,20

За утримання корів, кіз та овець виплачуватимуть гроші: скільки та як отримати

корови
Фото: Freepik

З 17 жовтня 2024 року аграрії зможуть подати через Державний аграрний реєстр заявку на отримання спеціальних бюджетних дотацій за утримання корів, кіз та овець.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

7 тисяч за корову

За словами Коваля, спеціальна бюджетна субсидія надаватиметься:

  • аграріям, які мають у власності від 3 до 100 корів (усіх напрямів продуктивності), передбачається виплата по 7 тис. грн на кожну голову;
  • аграріям, які утримують маточне поголів’я кіз та/або овець від 5 до  500 голів, - у розмірі 2 тис. грн на одну голову.

Повідомляється, що подати заявки на отримання бюджетної допомоги можуть аграрії усіх областей, крім тимчасово окупованих територій та зони активних бойових дій.

У Мінагрополітики уточнюють, що у разі надходження до Державного аграрного реєстру заявок на суму, що відповідає обсягу бюджетних коштів за цим напрямом, подання заявок припиниться.

Оновлено. О 17:10 міністерство вже оголосило про завершення прийому заявок.

Нагадаємо, нещодавно Мінагрополітики запустило новий електронний портал єТваринництво для реєстрації суб’єктів племінної справи, який  в рази спростить процедури для фермерів.

Утримання корів стає дорожчим 

За попередніми даними Мінагрополітики, станом на 1 травня 2024 року в присадибному і промисловому секторі Україні утримувалося 2 млн 376,8 тис. голів ВРХ, у тому числі 1 млн 264,6 тис. корів.

Скорочення поголів’я ВРХ є давньою проблемою України через відсутність ефективної державної програми підтримки молочного скотарства, а війна лише погіршила ситуацію.

Багато фермерів утримуються від збільшення поголів’я корів в умовах воєнного часу і дефіциту обігових коштів.

"Утримання корів стає дорожчим через зменшення рентабельності виробництва молока і зростання витрат на підготовку кормів, дизельне паливо та електроенергію. Виробничі витрати зростають швидше ніж ціни на готову продукцію і очікується зростання вартості кормів через подальше зростання цін на зернові та олійні культури, зростання вартості електроенергії, девальвацію гривні та зниження купівельної спроможності українців", - пояснюють експерти Асоціації виробників молока (АВМ) .

Крім того, викликом для фермерів залишається скорочення пасовищ та сільськогосподарських земель для посівної внаслідок забруднення мінами та снарядами.

Саме тому Україна розробляє нові підходи до підтримки вітчизняних виробників та переробників молока для забезпечення конкурентоспроможності на європейському ринку.