НБУ перевів номери рахунків користувачів та електронних гаманців у формат IBAN

НБУ перевів номери рахунків користувачів та електронних гаманців у формат IBAN

В Україні відтепер кожен номер платіжного рахунку користувача та електронного гаманця складатиметься з 29 символів (літер і цифр), як і номер банківського рахунку, що відповідає стандарту ISO 13616 (IBAN). Про це повідомила пресслужба НБУ.

Побудуйте ефективну HR-стратегію вашого бізнесу HR Wisdom Summit від Delo.ua та Ekonomika+
17 липня HR-лідери OLX Робота, Shell, ArcelorMittal та ще понад 30 великих компаній поділяться найкращими практиками адаптації ветеранів у робоче середовище, підтримання ментального здоров’я команди, наймання в умовах кадрового голоду та використання інновацій в HR
Забронювати участь

Регулятор вважає, що уніфікований підхід до формування всіх видів рахунків, а також електронних гаманців має дві основні переваги:

  • дає можливість пришвидшити та автоматизувати проходження платежів в Україні;
  • забезпечить користувачам платіжних рахунків той самий рівень зручності під час здійснення платежів, як і користувачам банківських рахунків.

"Номер платіжного рахунку користувача та електронного гаманця обов’язково зазначатиметься в усіх платіжних інструкціях, тобто в розпорядженнях користувача надавачеві послуги про виконання платіжної операції", — додали в НБУ.

Нагадаємо, з січня 2020 в Україні використовуються лише банківські рахунки міжнародного стандарту IBAN. Згідно зі стандартом, банківські рахунки складаються з 29 символів за схемою: UAKKYYYYYYYAAAААААААААААААААААААА. При цьому кожен символ має своє постійне значення:

  • UA – код України;
  • KK – контрольна сума;
  • YYYYYY ‒ ID-код установи, в якій відкрито платіжний рахунок чи електронний гаманець;
  • AAAАААААААААААААААА – номер рахунку

Перехід банківських рахунків на стандарт IBAN тривав із 5 серпня до 31 жовтня 2020 року.