НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Бізнес закликають відмовитися від російськомовного інтерфейсу

Бізнес закликають відмовитися від російськомовного інтерфейсу

Співзасновник monobank Олег Гороховскький повідомив, що служба підтримки фінустанови переходить на українську мову. А російською з клієнтами спілкуватимуться лише в окремих випадках за наполягання клієнтів. 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

"Ми провели "мовний експеримент" у підтримці monobank. Вибрали 1000 звернень наших клієнтів російською мовою, і запитали їх, чи не заперечують вони, щоб оператор відповідав на їхні запитання українською. 96,3% сказали, що це не є для них проблемою", - зазначив Гороховський

Він підкреслив, що відповідь російською мовою в підтримці monobank тепер доступна тільки у разі наполегливого прохання клієнта і на розсуд оператора.

Гороховський пожартував, що "вочевидь, денацифікація проходить успішно".

"У мене запитання до власників компаній, які досі продовжують підтримувати інтерфейси російською: хіба наш приклад і цей експеримент не гарне підтвердження, що відмова від російськомовних інтерфейсів не вдарить по вашому бізнесу?", - зауважив Гороховський.

На його думку, російськомовним інтерфейсам немає місця в Україні.

"Російська мова – ок, це особистий вибір кожного українця. А російськомовні інтерфейси використовуються на Росії. До речі, покажіть хочаб один російський сервіс, що має інтерфейси українською, і це при тому, що ми не бомбимо їхні міста і не вбиваємо їхніх жінок, літніх людей і дітей", - підкреслив Гороховський.

Нагадаємо, з 16 липня почали діяти нові норми "мовного" закону згідно яких сайти та програмне забезпечення на приладах повинні мати українську версію й українськомовний інтерфейс. 

Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.