- Категорія
- Бізнес
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
ФДМУ продав 100-річну будівлю в Києві: занедбаний об'єкт за 51 млн грн купує компанія з Дніпра
2 жовтня в системі “Прозорро.Продажі” пройшов онлайн-аукціон з приватизації Єдиного майнового комплексу державного підприємства “Новогоголівське” у Києві. Про це повідомляє ФДМУ.
У торгах взяли участь ПМБП "Строїтель-П" та ТОВ "ЛВГруп", і за результатами аукціону вартість об'єкта зросла на 23% — з початкових 41,5 млн грн до 51,1 млн грн.
Переможцем стало підприємство "Строїтель-П", яке додатково сплатить 10,2 млн грн ПДВ, що підвищить загальний економічний ефект угоди до 61,3 млн грн.
Додамо, що, згідно з даними YouControl, ПБМП "Строїтель-П", зареєстроване 11 травня 1995 року в Дніпрі, його очолюють Олександр Савицький та Віктор Попов.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaСтатутний капітал компанії становить 2 млн грн, а основним видом діяльності є будівництво житлових і нежитлових будівель.
Після оплати лота з урахуванням ПДВ, новий власник отримає адміністративну будівлю та гараж, загальною площею 1875,1 м².
Також згідно з умовами продажу, ПБМП "Строїтель-П" зобов’язане забезпечити погашення простроченої кредиторської заборгованості та не допустити звільнення працівників протягом шести місяців.
Додамо, що у 2023 році ДП “Новогоголівське” зазнало фінансових втрат. Дохід підприємства становив 0 гривень, тоді як у 2022 році він складав 4 700 гривень, а у 2021 році досягав 851 400 гривень.
Чистий прибуток компанії у 2023 році склав -1,5096 млн грн. У 2022 році чистий прибуток також був негативним і становив -2,2923 млн грн. У 2021 році підприємство зафіксувало збиток у розмірі -1,3359 млн грн.
Інформація про кількість працівників ДП “Новогоголівське” наразі відсутня.
Історія занедбаного будинку на Гоголівській: від народних училищ до приватизації без зобов’язань
ДП “Новогоголівське” розташоване у Шевченківському районі Києва на вулиці Гоголівській, 7, з транспортною розв'язкою поблизу європейського шляху Е40.
Поруч знаходяться Національний цирк України, магазини, ресторани та готелі.
Згідно з даними OpendataBot, основний вид діяльності підприємства — надання в оренду та експлуатація власного або орендованого нерухомого майна. Інші види діяльності охоплюють оптову торгівлю іншими товарами господарського призначення та виробництво продукції, що не відноситься до інших категорій.
До революції 1917 року належав двом сестрам - Олецькій Олені та Калиновській Марії. У будівлі розміщувалася дирекція народних училищ Київської губернії, а у 20-х роках XX століття діяла трудова школа №63. Пізніше будинок було передано на баланс видавництва "Вища школа".
Однак, протягом останніх років будинок на Гоголівській, залишається занедбаним.
Цікаво, що у червні 2011 будинку було присвоєно статус пам’ятки - проте вже за рік статус скасували, аргументувавши це тим, що внесення виявилося помилковим.
31 серпня 2021 року Київрада визнала його історичну та культурну цінність, включивши до списку будівель, у яких заборонено реконструкцію або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів "з метою унеможливлення їх знищення".
Однак умови приватизації цієї будівлі не містять вимоги щодо її збереження.